Pradinis Švietimas Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vykdoma Šviečiamoji gyvulininkystės programa

Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vykdoma Šviečiamoji gyvulininkystės programa

1712
0
IMG 1367

IMG 1367

Šviečiamoji gyvulininkystės programa skirta 5-8 klasių mokiniams. Įgyvendinant programą vaikai supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu ir darbo šioje srityje galimybėmis.

Edukacinių užsiėmimų  metu mokytoja A. Aukštuolienė penktų klasių mokiniams atskleidė, kad jau prieš keturis tūkstančius metų Lietuvos gyventojai augino  jaučius, arklius, kiaules, karves, vištas, antis ir žąsis, kaip po truputį vystėsi natūriniai ūkiai, kurie vėliau, prasidėjus mokslo ir pramonės laikotarpiui, tapo pažangesni.
Apsirūpinti maistu yra svarbiausia ūkininkavimo paskirtis. Žmogus, prisijaukindamas laukinius gyvūnus, įžvelgė jų duodamą naudą.  Dabar jau nereikia savo šeimos aprūpinti mėsa, pienu ar kitais produktais, nes daugiausiai mėsos, pieno ir kitų produktų pagamina specializuoti ūkiai, o žemės ūkio produkcijos eksportas tapo viena svarbiausių mūsų šalies ūkio šakų.
Senamiesčio pagrindinės mokyklos penktų klasių mokiniai kiekvieną mėnesį lanko užsiėmimus, skirtus Šviečiamajai gyvulininkystės programai: jie žiūri mokomuosius filmukus, atlieka praktines užduotis pratybose, diskutuoja, dalinasi savąja patirtimi. Penktokai jau susipažino su pienininkyste, galvijininkyste, arklininkyste, paukštininkyste, kailine žvėrininkyste, žino ir gali paaiškinti, kaip ant mūsų stalo atsiranda pienas, mėsa ir jų produktai. Vyko į Lietuvos žirgyną ir realiai pamatė arklius, jodinėjo, galėjo paglostyti ir pamatyti, kaip skiriasi žirgų veislės. Specialistė aprodė gyvulių gardus, papasakojo apie beveik kiekvieno ristūno gyvenimą. Tikėtina, kad patirtos emocijos ilgai išliks vaikų atmintyje.
Įspūdingoje parodoje AgroBalt 2016 Kaune balandžio 1 d. Senamiesčio ugdytiniai iš arti pamatė, kaip atrodo pačių geriausių veislių gyvuliai ir paukščiai, susipažino su didele įvairove maisto perdirbimo įmonių, skanavo įprastų ir neįprastų maisto produktų. Be to, visiems pasisekė pasmaguriauti ir milžiniško saldžiojo margučio, kuris puošė ,,Žalgirio“ areną.
Smagu, kai jaunosios kartos atstovai domisi žemės ūkiu ir ypač nepelnytai nuvertinama gyvulininkystės sritimi. Reikia tikėtis, jog Šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui po truputį atskleis šios žemės ūkio šakos ypatumus ir pakeis pasenusį visuomenės požiūrį. O kuo daugiau mokiniai domėsis, tuo jie labiau ims pastebėti, rūpintis ir mylėti aplink save esančius gyvulius bei paukščius. Ką gali žinoti, gal kuris įžvelgs ir verslo galimybę ateityje, o gal pasirinks ūkininko ar maisto perdirbimo srityje dirbančiojo kelią.

Asta Aukštuolienė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6269745542401112017′ attr=images mode=imagelist max_images=12 thumb_width=50 }

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia