Pradinis Sportas Ukmergiškės čempionate – pirma ir trečia

Ukmergiškės čempionate – pirma ir trečia

918
0

Kaune vasario 16-20 dienomis vyko 2022 m. Lietuvos jaunučių ir jaunių standartinių šachmatų čempionatai. Šie čempionatai yra pačios svarbiausios varžybos jauniesiems šachmatininkams. Varžybų nugalėtojai iškovoja ne tik čempiono vardą, bet ir galimybę atstovauti Lietuvai pasaulio bei Europos čempionatuose.

Čempionate dalyvavo dvi Ukmergės sporto centro šachmatininkės – Mėta Mikulinaitė ir Agnė Mickūnaitė.

Per penkias dienas mergaitės sužaidė po septynias partijas, prie vienos partijos kovos truko 3-4 valandas. O sužaidus vėl reikėjo studijuoti varžovių žaidimą ir ruoštis naujai partijai.

Agnė nepralaimėjo nei vienos partijos, tik dvi sužaidė lygiosiomis ir iškovojo čempionės vardą. Mėtai sekėsi šiek tiek sunkiau, pirmą partiją laimėjo, bet jau antrame rate reikėjo žaisti prieš Agnę ir pripažinti jos pranašumą. Sekantis pralaimėjimas – vėl prieš stiprią varžovę iš Šiaulių, antros vietos laimėtoją. Bet Mėta nenuleido rankų, laimėjo keturias partijas iš eilės ir iškovojo bronzos medalį. Ji surinko 5 taškus iš septynių, kaip ir antros vietos laimėtoja, ir tik papildomi rodikliai nulėmė trečią vietą.