Pradžia Kultūra Renginiai Vyko tarprajoninė šventė „Drauge tautinių žaidimų sūkuryje“

Vyko tarprajoninė šventė „Drauge tautinių žaidimų sūkuryje“

1281
0
DSC 0474

DSC 0474

Vasario 26 d. Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos Antakalnio pradinio ugdymo skyriuje vyko šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai ir Vyturio dienai paminėti. Renginyje susitiko visi pažįstami – bičiuliai: Jonavos raj. Bukonių pagrindinės mokyklos „Dainavimo būrelio“ pradinukai (vadovė Eglė Pratkelienė), Ukmergės kultūros centro Deltuvos filialo dviejų neformalaus ugdymo būrelių „Senasis lietuvių kalendorius“ (vadovė Dalė Gvozdienė) ir„Vaikų muzikinės asmenybės ugdymas“ (vadovas Kazimieras Piestinis) ugdytiniai bei Antakalnio skyriaus priešmokyklinukai ir pradinukai (mokytojos Vilma Šlubelienė, Vaida Čižikienė ir Edita Leleikienė).

Vasario 24 d – Vieversio diena. Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu. Senoliai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas. Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti iki kiemo pabaigos ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys. Tad ir šios šventės organizatorė, padedama Deltuvos kultūros centro direktorės Daivos Stimburienės, renginį pradėjo skelbdama smagią užduotį. Šventės dalyviams reikėjo apibėgti mokyklą. O kad ši užduotis būtų dar smagesnė, iš kiekvienos mokyklos buvo išrinktas dalyvis – vyturėlis, kuris bėgo pirmas ir apsiavęs veltinius. Kitiems bėgikams aplenkti vyturėlių buvo nevalia. Nuotaikingai pradėję šventę, dalyviai susirinko į mokyklą.
Buvo smagu klausytis kaip gražiai šventės dalį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, pradėjo Antakalnio skyriaus 2 ir 3 kl. mokinės. Jos raiškiai padeklamavo eilėraščius apie gimtinę. Bukonių dainorėliai darniai padainavo dainas „Apie gimtinę“, „Do re mi“. Viešnia, 1 kl. mokinė, sklandžiai padeklamavo du eilėraštukus. Deltuviškiai sušoko ir visus pamokė šokti l. l. šokius „Kurapkytė rugiuos“, „Oira“ ir kt. O mūsų mokyklos ugdytiniai ir mokytojos Vilma bei Vaida išmokė svečius vikrių lietuvių liaudies žaidimų apie paukštelius: „Vanagėlis ir gegutėlė“, „Paukšteliai be lizdelių“. Renginio organizatorė, mokytoja Edita, pademonstravo senovinių lietuvių liaudies žaidimų „Užmesk žiedą“, „Plokštieji akmenukai“ ir jų priemones padovanojo visiems svečiams. Dalyviai turėjo galimybę pasimokyti vaikščioti kojokais.
{adselite}Baigiantis šventei mokyklos svečiai apžiūrėjo Antakalnio skyriaus ugdytinių surengtą iliustruotų skaičiuočių parodėlę „Lietuvių skaičiuočių pynė“ ir savo žinias pademonstravo draugiškose skaičiuočių varžytuvėse. Renginio refleksijai buvo pasiūlyta užduotis, kurią mokyklų komandos įveikė greitai ir teisingai. Moksleiviai grupėse iš eilėraščių, mįslių ir skaičiuočių aplanko išrinko tik skaičiuotes, kurias perskaitę klijavo ant pavasario simbolio paukštelio.
Šventės dalyviams vaikams ir juos paruošusioms mokytojoms įteikti „Šilo“ pagrindinės mokyklos padėkos raštai ir rėmėjų dovanėlės. Visus jaukiai subūrė saldžios suneštinės vaišės. Šauniai praleidome laiką draugų būryje.

Renginio organizatorė, mokytoja Edita Leleikienė
Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos
Antakalnio pradinio ugdymo skyrius

{eventgallery event=’114660006053230309490@6261926948163773617′ attr=images mode=imagelist max_images=20 thumb_width=50 }

Ankstesnis straipsnisŠventės Šventupėje
Kitas straipsnisPolicijos veteranai ketina kreiptis į seimūnus

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia