Pradžia Kultūra Renginiai Vietos savivaldos diena paminėta padėkojant tiems, kas arčiausiai žmonių

Vietos savivaldos diena paminėta padėkojant tiems, kas arčiausiai žmonių

3428
0

dsc_1431Spalio 10 diena – vietos savivaldos diena. Manoma, kad tai savivaldybių darbuotojų profesinė šventė, tačiau tai visos Lietuvos žmonių šventė. Šią dieną savivaldybės vadovai pasveikino tuos, kurie yra arčiausiai žmonių – seniūnus ir seniūnaičius.

Sukviesti į Kultūros centro salę seniūnai ir seniūnaičiai ne tik buvo sveikinami, jiems įteikiamos padėkos, bet ir klausėsi muzikinės „Labaiteatro“ komedijos.

Sveikindamas susirinkusius meras Rolandas Janickas kvietė seniūnus ir seniūnaičius būti „šeima“, nesidalinti į „partijas“ (gyventi draugiškai), nes jie savo pavyzdžiu moko jaunąją kartą. Nes kaip ir šeimoje – seneliai, tėvai ir vaikai turi veikti išvien. Meras paminėjo, kad seniūnijos ir bendruomenės savo bendruomeniškumo jausmu, kurio pagalba prieš 16 metų pradėjo kurtis bendruomenės, gali „Ukmergės kraštą padaryti pavyzdiniu“.

Savivaldybės vadovai mero padėkos raštais „Vietos savivaldos dienos proga už aktyvią veiklą, vietos bendruomenės telkimą, žmonių pilietinio solidarumo, tikėjimo ir pasitikėjimo skatinimą“ apdovanojo:
Dalią Banišauskaitę, Krikštėnų kaimo bendruomenės pirmininkę,
Reginą Černiauskienę, Varinės kaimo bendruomenės pirmininkę,
Vijoletą Gudonavičienę, daugiabučio gyvenamojo namo Vilniaus g. 100B, Ukmergėje, komendantę,
Dovilę Janulienę, Pabaisko krašto bendraminčių klubo pirmininkę,
Dianą Lukoševičienę, Deltuvos seniūnijos Atkočių seniūnaitijos seniūnaitę,
Vytautą Adolfą Marčauską, Šventupės kaimo bendruomenės pirmininką,
Aldoną Medonienę, Veprių kaimo bendruomenės pirmininkę,
Danguolę Mesonienę, Taujėnų seniūnijos Užupušių kaimo seniūnaitę,
Romą Pivorą, Balelių kaimo bendruomenės pirmininką,
Gintautą Povylių, Želvos bendruomenės pirmininką,
Auksę Pusvaškienę, Lyduokių kaimo bendruomenės pirmininkę,
Audronę Stankevičienę, Tolučių-Bajorų kaimų bendruomenės pirmininkę,
Ireną Šlepikienę, Ukmergės miesto bendruomenės „Kaimynai“ pirmininkę,
Kęstutį Verenį, buvusį ilgametį Sližių kaimo bendruomenės pirmininką,
Danguolę Vinckienę, Tulpiakiemio kaimo bendruomenės pirmininkę,
Joną Zakarauską, daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos „Draugystė“ pirmininką,
Laimą Zarankienę, Atkočių kaimo bendruomenės pirmininkę.

R. Janickas taip pat Mero padėkos ženklu, minint Vietos savivaldos dieną, ir atsižvelgiant į tai, kad Seimas 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių metais, apdovanojo Angelę Jokubynienę, Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkę. Jai ženklas įteiktas už aktyvią visuomeninę veiklą, projektines iniciatyvas ir bendruomeniškumo tradicijų stiprinimą. Jos kandidatūrą Mero padėkos ženklui gauti pateikė Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga.

Ukmergės rajone kaimo bendruomenės savo veiklą pradėjo apie 2000 metus. Pirmosios bendruomenės oficialiai įregistruotos 2002 metais. 2003 metais įsikūrė Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga – kaime veikiančių bendruomenių susivienijimas. Šiuo metu ji vienija 32 kaimo bendruomenes. Iš viso Ukmergės rajone yra užregistruotos 36 bendruomenės.

Nuo 2007 metų Ukmergės krašto bendruomenių sąjungai vadovauja Angelė Jokubynienė. Dar 2003 metais ji pradėjo vadovauti Valų kaimo bendruomenei. A. Jokubynienės dėka Valų kaimo bendruomenę jau pasiekė daugiau kaip 50 tūkstančių eurų parama. Suremontuotos ir pritaikytos veikloms bendruomenės namų patalpos ir aplinka, suburti saviveikliniai kolektyvai.

A. Jokubynienė yra Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos valdybos narė, atstovaujanti Ukmergės rajono bendruomenes. Taip pat ji yra Ukmergės rajono vietos veiklos grupės valdybos narė.

Po oficialios dalies susirinkusiems pasirodė ir įtraukė į linksmą programą „Labaiteatro“ aktoriai. Seniūnai ir seniūnaičiai dainavo, mojo rankomis, plojo ir kitaip pritarė programai „3P SHOW“.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisUkmergės rajone žuvo lūšis
Kitas straipsnisKaip nesuklysti gaminant trintą sriubą?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia