Home Kultūra Renginiai Užugiryje susirinko šimtai policijos rėmėjų

Užugiryje susirinko šimtai policijos rėmėjų

1487
0

Rugpjūčio 25-26 dienomis į Ukmergės rajone esantį Prezidento Antano Smetonos dvarą sugužėjo policijos rėmėjai iš visos Lietuvos. Čia vyko pirmasis Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydis.

Nepabūgę lietingų prognozių renginyje dalyvavo apie 300 policijai talkinančių savanorių bei kartu atvykusių bendruomenės pareigūnų. Pirmąjį policijos rėmėjų sąskrydį atidarytu paskebė bei visus jo dalyvius pasveikino Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Stiprybės ir sėkmės varžybose linkėjo Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica. Renginį vedė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gitaras Mažintas.

Susibūrę į komandas savanoriai dalyvavo įvairiausiose varžybose: traukė virvę, dėliojo puzlę, žaidė šaškėmis ir jenga… Komandų vadovai susirungė autosimuliatoriaus rungtyje, kur turėjo pademonstruoti savo vairavimo įgūdžius. Profesionaliausiai vairavo Vilniaus apskrities komandos „VI 10-500“ vadovas. Iš Šiaulių apskrities „Paslapčių kambario“ greičiausiai ištrūko Kauno apskrities komanda „Žalia – balta“. Komandoms buvo surengtos dvi estafetės – Ukmergės gaisrininkų ir medikų surengtos rungtys. Gaisrininkų rungtyje dalyviai turėjo sujungti šlangas, bėgti, prasiveržti pro vartus ir vandes čiurkšle numušti taikinį. Greičiausi ir taikliausi šioje rungtyje buvo „VI 10-500“, antrą vietą iškovojo „Žaibo smūgis“ iš Utenos, trečiąją – „Pabiro kupa“ iš Panevėžio. Medikai incenizavo eismo įvykį: estafetės metu reikėjo stabilizuoti lūžusią koją, atlikti dirbtinį kvėpavimą… Čia geriausiai sekėsi uteniškiams, antri buvo vilniečiai, o trečią vietą užėmė „Žemaitijos“ komanda. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo „Jotvingių“ komanda iš Alytaus apskrities, antrą „Saulės lokys“, suvienijęs šiauliečius, trečią – uteniškių „Žaibo smūgis“.

Veiklūs ir išmanūs savanoriai visus suorganizavo „Pasagos mėtymo“ rungtį kartu atvažiavusiems, bet varžybose nedalyvavusiems policijos pareigūnams. Šios rungties nugalėtoju išrinktas Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys.

O lietus lyg tyčia pylė tiek atidarymo, tiek apdovanijimų metu, tačiau pozityvia energija pulsuojančio renginio tai nesutrikdė. Visi buvo geranoriški ir draugiški, apsirūpinę skėčiais ir lietpalčiais. Apdovanojimų ceremonijos metu nugalėtojus sveikino Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas ir rajono policijos komisariato vadovas Saulius Kazlauskas. Visos komandos gavo įpūdingas dovanas.

Nuobodžiauti neteko niekam. Muziejaus darbuotoja Jurgita Gleiznytė vedė ekskursijas po Prezidento Antano Smetonos dvarą, o vakarop tik suaugusiems skirta paskaita apie viliojimo meną tarpukariyje sulaukė anšlago.

Muzika, šokiai ir pokalbiai, pasidalijimas patirtimi – visa tai užpildė vakarinį sąskrydžio laiką.

Asta Krogertienė

Previous articleNaktinio futbolo varžybos Taujėnuose
Next articlePrasidėjo futbolo 7×7 pirmenybės (I turo rezultatai)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here