Pradžia Kultūra Renginiai Užbaigtas įgyvendinti LAAIF finansuojamas projektas Lyduokiuose

Užbaigtas įgyvendinti LAAIF finansuojamas projektas Lyduokiuose

2232
0

nuotraukos-4452016 m rugsėjo mėnesį užbaigus statybos darbus buvo pradėti eksploatuoti nauji Lyduokių miestelio komunalinių nuotekų valymo įrenginiai, esantys senosios nuotekų valyklos teritorijoje Kurėjų kaime.

Šiuo metu į naujus valymo įrenginius patenka tik esamų vartotojų iš 21 namo nuotekos, kas per parą sudaro mažiau kaip 5 kubinius metrus vandens, jie dirba nepilnu apkrovimu. Statyti naujus nuotekų valymo įrenginius buvo nuspręsta dėl to, kad senieji valymo įrenginiai buvo per didelio našumo, žiemą jie užšaldavo ir keldavo daug rūpesčių eksploatuojančiai organizacijai.

Didžioji dalis miestelio gyventojų su nekantrumu laukia nuotekų tinklų plėtros miestelyje, kuri prasidės kitų metų antroje pusėje įgyvendinant ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir rekonstravimas Ukmergės rajono savivaldybėje“. Lyduokių mstl. komunalinių nuotekų valymo įrenginių statyba iš dalies yra finansuojama iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos lėšų pagal 2015 metų finansavimo kryptį „Vandenų apsauga“, kita dalimi prisideda UAB „Ukmergės vandenys“. Paraiška projekto finansavimui LAAIF buvo pateikta 2015 m gegužės mėn. Atlikus projekto paraiškos administracinės atitikties ir aplinkosauginį-techninį vertinimą Aplinkos ministras 2016 m rugpjūčio mėn priėmė sprendimą skirti projektui finansavimą.

Per laikotarpį nuo paraiškos pateikimo iki projekto finansavimo ir priežiūros sutarties pasirašymo UAB „Ukmergės vandenys‘ konkurso tvarka parinko rangovą, kuris parengė valymo įrenginių statybos projektą ir šių metų vasarą atliko įrenginių statybos darbus. Skirta subsidija 75.300,00 eurų bus išmokėta bendrovei dalimis, kurios pirma dalis 60 % – patvirtinus projekto techninio įgyvendinimo ataskaitą, o likusi dalis – po metų pateikus projekto galutinio įgyvendinimo ataskaitą ir įrenginių, kurių įsigijimui skirta parama, eksploatacijos rezultatus apie faktiškai pasiektą aplinkos apsaugos efektą už pirmąjį 12 mėn. laikotarpį. Įdiegus šiuos įrenginius bus ne tik įgyvendinti aplinkosauginiai reikalavimai, bet ir ženkliai sumažinta į aplinką išleidžiama tarša su nuotekomis iš valymo įrenginių.Tai trečias UAB „Ukmergės vandenys“ įgyvendintas projektas, finansuojamas iš LAAIF programos lėšų. 2009 m. iš šio fondo buvo finansuotas Veprių gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių rekonstravimo projektas ir 2013 m. Laumėnų kaimo komunalinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimo projektas.

ukvand.lt informacija

Ankstesnis straipsnisBrandintos jautienos kepsnys su daržovėmis
Kitas straipsnisŠilumos ir karšto vandens kainos gruodžio mėnesį

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia