Home Kultūra Renginiai Ukmergės tremtiniai sąskrydyje „Su Lietuva širdy“

Ukmergės tremtiniai sąskrydyje „Su Lietuva širdy“

1796
0

Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį Ariogaloje Duysos slėnis kasmet tampa Lietuvos širdimi. Čia Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos organizuojamas sąskrydis dalyvius subūrė jau 28 kartą.

Šventė prasidėjo anksti ryte Kaune Vytauto Didžiojo karo muziejaus sode įžiebus sąskrydžio ugnį ir perdavus nešėjams, kurie ugnies fakelą atnešė į Dubysos slėnį. Čia juos pasitiko didelis, gražus Lietuvą mylinčių lietuvių būrys. Tarp jų ir ukmergiškiai, mišraus choro „Tremtinys“ dalyviai.

Sąskrydis prasidėjo dalyvių eisena – daugiatūkstantinė minia, pasipuošusi tautiniais drabužiais, gėlėmis, sąskrydžio atributika, nešina Trispalvėmis ir sąjungos filialų vėliavomis, lydima Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro, pajudėjo į vaizdingą Dubysos slėnį. Su dainomis, gera nuotaika ukmergiškiai įžygiavo į stadioną, kur buvo pristatyti visi tremtinių sąjungos skyriai ir filialai.

Kaip pasakojo LPKTS Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė, buvo keliamos Lietuvos, Latvijos, Estijos vėliavos, simbolizuojančios mūsų tautų vienybę ir kovų už laisvę brolybę. Sąskrydis prasidėjo šv. mišiomis už Tėvynę, kurias Dubysos slėnyje aukojo JE arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas su gausiu kunigų būriu. Giedojo jungtinis tremtinių choras ir solistas – Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.

Po šv. mišių į slėnį, įveikus ne vieną dešimtį kilometrų, bėgikai atnešė Laisvės ugnį. LPKTS Garbės pirmininkas dr. Povilas Jakučionis įžiebė sąskrydžio aukurą – Laisvės, Vienybės ir Nepriklausomybės simbolį, skambėjo tremtinių himnas „Leiskit į Tėvynę“.

Sąskrydį pradėjo ir jo dalyvius pasveikino LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas, kuris džiaugėsi, kad ši graži šventė jau tiek metų vyksta tokiame gražiame gamtos kampelyje. Čia suvažiuoja bendro likimo broliai ir sesės iš visos Lietuvos, kurie džiaugiasi sutikę seniai bematytą bičiulį. Pirmininkas pristatė sąskrydžio rezoliucijas „Dėl paminklo laisvės kovoms įamžinti Lukiškių aikštėje“ ir „Dėl Rusijos Federacijos veiksmų „Misija Sibiras“ atžvilgiu“. LPKTS Valdybos pirmininkė R. Duobaitė- Bumbulienė perskaitė Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės sveikinimą. Perskaitytas ir LR premjero S. Skvernelio sveikinimas. Sąskrydyje dalyvavo ir jo dalyvius sveikino garbingi svečiai iš Lietuvos, Ukrainos, Estijos, Lenkijos.

Pasak A. Kalesnikienės, šaunus jaunimas iš grupės „Misija Sibiras“, šiemet vykusios į Kazachstaną, ne tik sveikino sąskrydžio dalyvius, sudainavo sąskrydžio dalyviams suspaudusią širdis dainą ir parodė ekspedicijoje sukurtą filmą, nuotraukas, kvietė pokalbiui palapinėje. Ukmergiškiai labai didžiavosi, kad tarp ekspedicijos dalyvių buvo ir želvietis Kristijonas Povylius, kuris šiltai ir nuoširdžiai bendravo su žemiečiais.

Šventėje skambėjo jungtinio tremtinių choro atliekamos dainos. Didžiojoje palapinėje veikė Klaudijaus Driskiaus foto paroda „Laisvųjų testamentai“, buvo rodamas Agnės Zalanskaitės filmas apie partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą „Nenugalimas“, vyko knygų pristatymai, diskusijos.
Kitoje erdvėje vyko sportinės varžybos, įvairios rungtys. Gausiai buvo lankomas ir partizanų bunkeris, Šaulių sąjungos nariai pristatė įvairius ginklus.

Sąskrydyje, nors buvo labai karšta, pasak A. Kalesnikienės, buvo daug diskusijų, pokalbių, pažinčių. Čia dalyvavo jaunimas, norintis pažinti savo tėvynės istoriją, susitikti dar su gyvais tos istorijos liudininkais.

Filialo pirmininkė sako, kad „labai džiugu ir šaunu matyti kaip susitinka buvusieji vagonų, ešelonų ar tos pačios gyvenvietės broliai ir sesės“. Taip pat ji dėkoja rajono merui Rolandui Janickui už suteiktą galimybę dalyvauti sąskrydyje.

„Sąskrydis baigėsi, širdyje liko gražūs prisiminimai“, – sako A. Kalesnikienė.

Previous articleĮ Taujėnus sukvietė mėgėjų teatrų festivalis „Prie dvaro“
Next articlePer praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 11 kartų

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here