Pradžia Kultūra Renginiai Tarptautinėje parodoje pristatyta turistinė Ukmergė

Tarptautinėje parodoje pristatyta turistinė Ukmergė

1665
0
DSC 0353

DSC 0353

Jau ketvirtą kartą Vilniuje buvo surengta tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2016“. Joje buvo pristatomi įvairūs šalies regionai, lankytinos Lietuvos vietos. Parodoje savo stendus įrengė ir svečiai iš užsienio. Čia prisistatė ir ukmergiškiai – VšĮ Turizmo ir verslo informacijos centras, savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius bei jų pagalbininkai.

Kaip įvertino savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius vedėja Lolita Gerulskienė, skyriaus vyr. specialistė Violeta Širmenė bei VšĮ Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė, ukmergiškių pasirodymas tris dienas trukusioje parodoje buvo sėkmingas. Prie ukmergiškių sėkmės daug prisidėjo vieninteliai parodoje dalyvavę skautai –   jūrų skautai ir nuotykių turizmo specialistas Kastytis Kvietkauskas su jo organizuojamais patyrimo žygiais.

Šį kartą parodos organizatoriai daugiau akcentavo vietinį turizmą ir, todėl, parodos tema buvo „Miestai“. Turizmo departamentas, kviesdamas dalyvauti parodoje, akcentavo, kad reikia kiek įmanoma labiau pristatyti savo miestą, jį viešinant kaip patrauklų vietiniam turizmui. Parodoje pristatomas miestas turėjo parodyti kuo jis išskirtinis, kodėl į jį turi atvykti Lietuvos gyventojai.

Paskatinti šios minties ukmergiškiai į parodą važiavo pristatyti vieno iš septynių Lietuvoje senamiesčių. „Norėjome pristatyti senamiestį, kuriame yra ką veikti ir ką pamatyti“, – pasakojo parodos dalyvės.

Parodoje buvo pristatomas senamiesčio žemėlapis, kuris simbolizavo, kad čia verta stabtelti. Jis skirtas visiems pravažiuojantiems pro šalį. Žemėlapyje „Sveiki! Aš – Ukmergės senamiestis“ galima rasti kur pasistatyti automobilį, pavalgyti, ką apžiūrėti, ką pamatyti įdomaus.  Žemėlapyje pristatoma 14 objektų, pradedant piliakalniu, baigiant Kultūros centro dailės galerija.

12592236 969458336471486 6678829864611361056 n

Daug dėmesio sulaukė „Ukmergės turizmo gidas“, kuriame aprašyti ne tik miesto, bet ir rajono objektai. Gide viskas, kas svarbiausia turistui, kas jam padeda orientuotis. Parodos lankytojams dalinti lankstinukai apie vykdomas Kultūros centro filialų edukacijas ir Veprių kraterį. Pasinaudodami lankstinuke paskelbta informacija, turistai gali užsisakyti jiems patikusias edukacijas, pvz., paragauti arbatos, pasigaminti žvakių ar padirbėti su linu. Apie visas vykdomas edukacijas informaciją galima rasti ir Kultūros centro tinklapyje kc.ukmerge.lt.

Netikėtai paaiškėjo, kad Ukmergės rajonu domisi ekskursijas organizuojančios Lietuvos įmonės. Prie ukmergiškių prašyti informacijos prieidavo ekskursijų organizatoriai ir gidai. Paaiškėjo, kad kas savaitę Ukmergės rajone organizuojamos 2-4 ekskursijos. Į pačią Ukmergę turistai retai užsuka, tačiau ekskursijos vyksta prie Moko akmens, Sukinių piliakalnio, aplankomi Vepriai, Leonpolio, Lyduokių dvarai, kitos vietovės.

Parodos lankytojai, apsilankantys Ukmergėje, buvo kviečiami į VšĮ Turizmo ir verslo informacijos centro krautuvėlę, įsikūrusią Vienuolyno ir Kauno gatvių sankryžoje. Nes retame mieste galima rasti parduotuvę, kurioje būtų parduodama pati įvairiausia krašto produkcija. Dažniausiai norint paragauti to krašto sūrio, arbatos ar įsigyti suvenyrą, pavyzdžiui, rankų darbo ar ekologiškų dirbinių, reikia jų ieškoti visame rajone. O čia viskas vienoje vietoje.

Parodoje garsinti tradiciniai rajono renginiai – Deltuvos mūšio inscenizacija (buvo parengtos skrajutės, vaizdo medžiaga), Tarptautinis perkusinės muzikos festivalis, Smetoninės ir kt. Visiems labai daug gerų emocijų sukėlė pernai Pabaiske užgimusios vištų lenktynės.

Labai svečiams patiko Ukmergės duona. Ja, kaip pyragu, vaišinosi visi svečiai, jos ragavo ir užsieniečiai, ambasadoriai.

Paroda baigėsi, tačiau liko padalomoji medžiaga, idėjos, planai. Tikimasi, kad juos įgyvendinus Ukmergė taps patrauklesnė turistams, ar paprasčiausiai, važiuojantiems pro šalį.

Arvydas Pėšina

{eventgallery event=’114660006053230309490@6244552375797060545′ attr=images mode=imagelist max_images=11 thumb_width=50 }

Ankstesnis straipsnisUkmergės rajono savivaldybės socialinio būsto nuoma 2015 metais
Kitas straipsnisPolicijos suvestinė: apgavo telefoniniai sukčiai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia