Pradžia Kultūra Renginiai Šviesos šventė

Šviesos šventė

2459
0

Paskutinę Advento savaitę, į duris beldžiantis gražiausioms metų šventėms, kai visi nusimeta rūpesčių naštą ir ramybėje apmąsto nuveiktus darbus, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko į šv. Trejybės bažnyčią, į tradicinę Šviesos šventę. Šventėje dalyvavo rajono meras Rolandas Janickas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė – Kraucevičienė, šv. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas.

Nors gamta šiais metais pašykštėjo sniego ir šaltuko, nors miestas skendėjo tamsoje ir darganoje, bažnyčioje buvo šviesu, šilta ir jauku. Visus šildė bendrystės jausmas, prasmingi žodžiai, nuoširdus mokinių muzikavimas.

Šventę pradėjo mokyklos direktorė Audra Uselienė. Gailestingumo metams artėjant į pabaigą, mokyklos vadovė pakvietė visus iš naujo atrasti tai, kas esminga, ir Popiežiaus Pranciškaus mintimis bei pasiūlytomis specialiosiomis intencijomis, susietomis su penkiais rankos pirštais, užbaigti 2016-uosius Skaitymo, Bibliotekų ir Bendruomenių metus. Kiekvienas pirštas simbolizuoja tam tikrus žmones ar žmonių grupes. Žvelgdami į ranką mes privalome prisiminti, kad turime melstis už tuos, kurie mus supa. Nykštys primena artimuosius. Smilius – tuos, kurie moko ir gydo. Didysis pirštas primena mūsų vadovus. Bevardis – pačius silpniausius, kenčiančius, sergančius, vargstančius bei šeimas. Mažylis – save patį ir maldą už save. Mintis apie kiekvieną žmonių grupę perskaitė mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai, kiti bendruomenės nariai. Gražias ir prasmingas mintis papildė mokinių atliekamos giesmės, dainos ir mokyklos vadovų teikiamos padėkos už metų gerus darbus.

Gerumas – kaip žvakė. Viena žvakė neapšvies kambario, tačiau daug jų gali tai padaryti. „Taip ir kiekvienas mūsų, savo pavyzdžiu gali užkrėsti kitą žmogų daryti gerus darbus, jis – dar kitą, tokiu būdu atsiranda daug šviesos ir šilumos. Kai žmonės ima daryti gerus darbus, jie tampa nuo to priklausomi“. Tokiomis mintimis šventę baigė mokyklos direktorė.

Mokytojai Asta Grencevičienė ir Rolandas Grencevičius

Ankstesnis straipsnisPOPIETĖ „IŠEIKIM Į NAUJUS METUS…“
Kitas straipsnisĮ gaisrą skubėjo iš karto po vidurnakčio

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia