Pradžia Kultūra Renginiai Šventupės kolektyvas „Šventerečius“ svečiavosi Jonavoje

Šventupės kolektyvas „Šventerečius“ svečiavosi Jonavoje

1695
0

Atbudo gamta. Sugrįžo paukščiai namolio. Ir pakvipo gamta pavasariu. Įvairiomis spalvomis ir garsais. Parke prie inkilų šnekučiuojasi varnėnai. Pievų šlaitus nubėrė šalpusnių geltoni žiedai. Beje, kas nežinote – tai vaistažolės nuo kosulio. Pats laikas jų dabar prisirinkti. Ant gluosnio šakelių sutūpė gelsvi pūkuočiukai. Nors laukuose dar tvyro balos, tačiau traktoriai jau riaumoja laukuos. Ruošia žemę sėjai. Žemdirbiams išeiginių nebūna, jas pakoreguoja pati gamta ir Dievas.

Atbundanti gamta maloniai traukia akį, jaudina širdį ir sielą. Taip norisi užtraukti posmą, kad skambėtų laukai ir miškai. Bunda rytas, saulė kyla, vyturiai danguj prabyla. Skelbia garsiai mums gerą žinią, kad gera proga ne užilgo.

Balandžio 8 dieną, 13 valandą, Jonavoje suaugusiųjų švietimo centre, vyks respublikinė romansų šventė „Oi, žodeliai, žodeliai…“

Juolab, kad šventės organizatoriai atsiuntė kvietimą ir mūsų romansinio dainavimo kolektyvui „Šventerečiui“. Nieko nelaukę išskubėjome pas kaimynus į Jonavą. Diena pasakiškai graži, kad romansai skambėtų darniai, o Ukmergės KC ačiū jiems, parūpino mums transportą.

Romantišką šventę eilėmis pradėjo renginio vedančioji Danutė Kasparavičienė. Apie atbundančias pievas, gėles, medžius, meilę, žmogų. Tarsi paukščių garsų ar upelio čiurlenimo klausėmės saksofonisto Romualdo Žilinsko atliekamų melodijų.
Romansų šventėje dalyvavo septyni kolektyvai.

Kauno rajono Karmėlavos BC vokalinis ansamblis „Prie židinio“, vadovė Neringa Tarvydaitė. Moterų ansamblis pilnutėlėje salėje sušildė susirinkusių žmonių širdis ir sielas. Daugelis pasijutome tarsi prie židinio.

Jonavos rajono Liepių KC liaudiškas ansamblis „Gija“, vadovė Modesta Korepina. Romansai liejosi iš moterų širdžių ir lūpų tarsi nesibaigianti gija.
Kauno miesto Dainavos seniūnijos bendruomenės ansamblis „Brydė“. Ansamblio vadovė Teofilė Vozbutienė. Brandaus amžiaus kolektyvas prisimindamas savo jaunystę, romansais visas pievas išbraidė. Skambėjo dar niekad negirdėtos dainos.

Širvintų KC Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis „Lyra“, jų vadovė Inga Strakauskienė. Moterys dainavo lyriškas, it pienės pūkas švelnias dainas.
Anykščių KC Kavarsko skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Akimirka“. Daug džiugių ir linksmų akimirkų patyrėme kartu su kolektyvu „Akimirka“. Šio ansamblio vadovė – Liuda Kazokienė.

Kaip jau minėjau, šioje gražioje romansų šventėje „Oi, žodeliai, žodeliai…“ dalyvavome ir mes, iš Ukmergės rajono, Šventupės bendruomenės, „Šventerečiaus“ kolektyvas su garbingomis damomis iš įvairių Ukmergės rajono ir aplinkinių dvarų bei linksma ponų Komarų šeimynėle – ponia Liudvika, ponu Mykolu, ponaičiu Antoniu grįžusiu iš Paryžiaus, o taip pat uošviene ponia Aleksandra iš Vaitkuškio dvaro.

Šventupės dvaras šiais metais minės – 525 metus. Paskutiniai šio dvaro savininkai buvo ponai Liudvika ir Mykolas Komarai.

Renginio organizatorė Danutė Kasparavičienė juokavo, kad „jums labiausiai pasisekė, nes jūsų vienintelis kolektyvas, kuris turit vadovą vyrą.“ Taip. Mūsų kolektyvo vadovas Kazimieras Šermukšnis. Daugelis susidomėjo mūsų kolektyvo pavadinimu, kad niekur negirdėtas. Kazimieras pasakojo, kad mūsų kolektyvas – jaunas. Šiemet sukaks penkeri metai. Į kolektyvą įsilieja nauji veidai, o romansai liejasi nevaržomai, laisvai.
Šventę vainikavo Jonavos suaugusiųjų švietimo centro TAU moterų ansamblis „Vakarė“. Ansamblio vadovė ir šio renginio iniciatorė Danutė Kasparavičienė.

Gerbiama Danutė pasakojo, jog jau septinti metai, kai ji organizuoja Jonavoje šią gražią romansų šventę ir sulaukia vis naujų kolektyvų. Kartu su visais pasidžiaugia, pasidalina patyrimu ir geromis emocijomis.

Kad žmogus būtų laimingas reikia tiek nedaug: truputį saulės, kai lyja, lašo lietaus, kai kaitra už lango, didžiulės šypsenos, kai liūdna, minutės vienatvės, kai triukšminga, glamonių, kai nepaliaujamai sunku, muzikos ir juoko, kai nuobodu, žmogui reikia laimės.
Ne skaičiai nulemia metus, o mūs keliai, darbai ir mintys. Tuo, kuo praturtinam kitus, mokėdami save dalinti.

Dėkojame gerbiamai Danutei bei jos kolektyvui „Vakarė“, už šiltą priėmimą, šypsenas ir gražias akimirkas praleistas kartu, šio gražaus šeštadienio popietėje.

„Šventerečiaus“ kolektyvo narė Genoefa Povilavičienė

Ankstesnis straipsnisEGIDIJUS DARULIS: sunkiausia pagroti melodiją viena nata
Kitas straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Rado apvogtą garažą; Vairavo neblaivus

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia