Pradžia Kultūra Renginiai Susitikimą su ukmergiškiais Kultūros ministrė baigė Užugiryje

Susitikimą su ukmergiškiais Kultūros ministrė baigė Užugiryje

1790
0

Apsilankiusi Molėtuose, Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson aplankė ir Ukmergę. Čia ji kartu su patarėja Rita Grumadaite, domėjosi kultūros įstaigų veikla, kultūrinių projektų įgyvendinimu, papasakojo apie planuojamus ministerijos darbus, būsimus pokyčius kultūriniame šalies gyvenime.

Kraštotyros muziejaus kolonų salėje ministrę pasitiko rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė, rajono kultūros įstaigų – Kultūros centro, Kraštotyros muziejaus, savivaldybės Vl. Šlaito viešosios bibliotekos vadovės.

Pristatęs susitikimo dalyvius meras papasakojo apie Kraštotyros muziejaus naujas patalpas, reziumavo, kad muziejui reikia tik saugyklos eksponatams. Paminėjęs renovuotą Kultūros centro didžiąją žiūrovų salę, meras ministrę informavo, kad čia galima žiūrėti kino filmus ir 3D formatu. Taip pat meras pristatė ir bibliotekos renovacijos projektą, kylančias problemas dėl finansavimo.

Buvo pristatytas miestas, jo istorija, kultūriniai renginiai, ministrė pakviesta juose apsilankyti. Meras pažadėjo kitą kartą ministrę nuvežti į Siesikų pilį, kurios likimas šiuo metu kelia daug problemų.

Kalbant apie nefinansuojamus arba mažai finansuojamus projektus ministrė pažymėjo, jog reikėjo skirti anksčiau nenumatytų lėšų valstybės šimtmečio renginiams, būsimai dainų šventei. Pasakodama apie būsimus planus, ministrė teigė, kad numatyta reorganizuoti Kultūros tarybą, suteikiant jai daugiau funkcijų ir padaryti ją daugiau depolitizuotą. Tikimasi, kad tai prisidės prie kultūros regionuose plėtojimo ir „bus mažinama kultūrinė atskirtis“.

Po susitikimo ministrei buvo pasiūlyta apžiūrėti Prezidento Antano Smetonos dvarą Užugiryje. Čia jai pristatytas dvaras, Prezidento įpročiai ir vasarojimo ypatybės. Ministrė buvo pavaišinta mėgtais Prezidento patiekalais. Atsisveikinimui meras Rolandas Janickas ir Lolita Gerulskienė ministrei padovanojo maišelį, ant kurio puikavosi Juliaus Zarecko paveikslo reprodukcija ir maišelyje visų ukmergiškių pamėgto Kekso, įsikūrusio prie buvusio teismo, miniatiūrinę skulptūrėlę.

Apžiūrėjusi dvarą ministrė pažadėjo grįžti vasarą – atvykti į visoje šalyje žinomas Smetonines.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisAplinkos ministerija kviečia prisijungti prie pasaulinės „Žemės valandos“ akcijos
Kitas straipsnisGrafiko R. Rinkūno, sukūrusio Taujėnų bei Veprių herbus, paroda

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia