Pradžia Kultūra Renginiai Su Širvintų ir Birštono senjorais susitikome Čiobiškyje

Su Širvintų ir Birštono senjorais susitikome Čiobiškyje

1918
0

LPS „Bočiai“ Širvintų bendrijos pirmininko kvietimu LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai liepos 12 d. buvo išvykę į Čiobiškį, kur taip pat atvyko Birštono bendrijos senjorai.

Kai važiuoji pro Čiobiškį ir nesustoji, tai atrodo, kad čia tiesiog eilinis bažnytkaimis. Pasirodo, kad ne. Kaip pasakojo gidas Almantas Piškinas, Čiobiškis minimas nuo 1528 m. XVI a. Čiobiškis jau buvo prekybinis miestelis, turintis Magdeburgo teises, pro čia ėjo vandens ir sausumos keliai, jungiantys Jonavą, Kauną, Kernavę, Vilnių. Čia yra 1794 m. pastatytas Lauryno Gucevičiaus suprojektuotas dvaras.

Čiobiškio Šv. Jono Krykštytojo bažnyčia, pastatyta 1825 m., irgi šio architekto projektas. Pagal jo projektus taip pat pastatyta Vilniaus rotušė, Vilniaus Katedra ir kiti žymūs statiniai. Klausėme įdomiai pasakojamos dvaro istorijos, aplankėme bažnyčią. Bažnyčia yra unikali Lietuvoje tuo, kad turi dvi lygiagrečiai stovinčias varpines. Čiobiškis garsus tiltu, atidarytu 1934 m., ir pavadintu Dariaus ir Girėno vardu.

Unikalus yra ir keltas per Nerį, kuris yra varomas tik upės tėkmės. Tvirtas plieninis lynas, ištemptas virš upės, prilaiko keltą. Jis minimas nuo XIX a. kaip susisiekimo priemonė tarp dviejų krantų.Tai yra trumpiausias kelias į Kaišiadoris. Buvo šioje vietoje statomi ir tiltai, tačiau nei vienas neišliko. Dabar keltas yra privatizuotas, kasdien kelia žmones ir mašinas šiltuoju metų laiku.

Aišku, keltu nuplaukėm iki kito kranto ir grįžome atgal.

Aplankėme Liudvikos ir Povilo Malinauskų sodybą. Povilas yra tautodailininkas, kuriantis medienos ir metalo dirbinius, Liudmila puoselėja kulinarinį paveldą, kepa figūrinius sausainius.Visą aplink esantį grožį sukūrė jie patys. Kaip sakė Liudmila, tai keturių žmonių įdėtų lėšų, darbo ir meilės rezultatas. Jie savo skulptūrų parką pavadino „Malinauskų takas“.

Pabuvojome parke, kur įrengtas basų kojų takas. Reikėjo eiti žvyru, smėliu, akmenukais, kankorėžiais, plytomis…

Po įdomios ekskursijos visi susirinkome prie miško esančioje poilsiavietėje. Visus dar kartą sveikino Širvintų bendrijos pirmininkas Vladislovas Jablonskas. Renginyje dalyvaujantis LPS „Bočiai“ pirmininkas dr. Petras Ruzgus įteikė jam Padėką už organizuotą įdomų renginį. Birštono bendrijos pirmininkė Julija Barutienė dėkojo V. Jablonskui už pakvietimą, džiaugėsi mielu bendravimu, įteikė suvenyrus. Klubo „Viltis“ pirmininkė Valerija Naraškevičienė, įteikdama suvenyrus, nuoširdžiais žodžiais kalbėjo apie bendravimą su Širvintų senjorais, džiaugėsi susitikimu su birštoniškiais. Šeimininkai nustebino vaišindami visus keptais kalakutais.

Kaip ir per visus susitikimus, taip ir čia, skambėjo dainos, buvo skaitomos eilės, sakomi nuoširdūs žodžiai. Pabaigoje sudainavome jau tradicine tapusia dainą „Giminės“. Skirstėmės džiaugdamiesi pabuvę gražiame gamtos kampelyje, pasisėmę naujų įspūdžių, daug sužinoję, pailsėję dvasiškai.

LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ renginių organizatorė Janina Badokienė

Ankstesnis straipsnisViešoji pirtis laikinai neveiks
Kitas straipsnisEKSPERTŲ PATARIMAI: Kaip pasirinkti granulinį katilą?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia