Pradžia Kultūra Renginiai Siesikiečiai gerąja patirtimi dalijosi respublikinėje konferencijoje

Siesikiečiai gerąja patirtimi dalijosi respublikinėje konferencijoje

2490
0

Balandžio 5 dieną Siesikų gimnazijos pavaduotoja ugdymui Gražina Savilionienė, istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Lina Sakalauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kuliavaitė, II g. klasės mokinė Gunda Savilionytė bei III g. klasės mokinys Rokas Stankevičius dalyvavo respublikinėje praktinėje konferencijoje ,,Pilietiškumo ugdymas mokykloje: kodėl? kaip? kada?“, vykusioje Joniškio rajone, Skaistgirio gimnazijoje.


Šiltai sutikti skaistgiriečių pirmiausia išklausėme profesoriaus, humanitarinių mokslų daktaro, Lietuvos Respublikos Seimo nario Arūno Gumuliausko pranešimo apie pilietiškumo ir tautinės savimonės išsaugojimą. Vėliau gerąja patirtimi, kaip ugdyti sąmoningus, savo mokyklą, gimtąjį kraštą, šalį mylinčius ir puoselėjančius piliečius, dalijosi šešių šalies ugdymo įstaigų atstovai iš Pakruojo r. Žeimelio, Kretingos r. Vydmantų, Joniškio r. Žagarės, Joniškio r. Skaistgirio bei mūsų, Ukmergės r. Siesikų, gimnazijų bei Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos. Siesikiečiai savo pranešime ne tik papasakojo apie gimnazijos patirtį, idėjas ir iniciatyvas, bet ir išreiškė mintį, jog pilietiškumo ugdymas vyksta kiekvieną gimnazijos gyvenimo akimirką, svarbu, kad tai būtų nuoširdu, o organizuojamos veiklos teiktų džiaugsmą visai mokyklos bendruomenei.

Po ugdymo įstaigų atstovų pranešimų buvo organizuota edukacinė išvyka į Žagarę. Ten konferencijos dalyviai susitiko su Puodų namo savininku, visuomeninių iniciatyvų organizatoriumi Edmundu Vaičiuliu, žagariečių vadinamu Muse, apžiūrėjo unikalų, jo kieme įkurtą absurdo muziejų. Po susitikimo su neeiline asmenybe apsilankėme Senosios Žagarės bažnyčios Barboros Žagarietės kriptoje, išklausėme istoriją apie kitados stebuklingų galių turėjusios ir sunkias ligas gydžiusios bajoraitės gyvenimą. Su pasididžiavimu apžiūrėjome ukmergiškio skulptoriaus Rimanto Zinkevičiaus Barborai Žagarietei kurtą ir dabar Senosios Žagarės bažnyčios šventoriuje stovinčią skulptūrą.

Siesikų gimnazijos bendruomenės nariai džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti svarbiame ir prasmingame renginyje. Tikimasi, kad konferencijoje įgyta patirtis padės įgyvendinti su pilietiškumo ugdymu susijusias idėjas, o su kitomis šalies ugdymo įstaigomis užsimezgusi draugystė padovanos dar ne vieną įdomų ir naudingą susitikimą.

Rasa Kuliavaitė,
Siesikų gimnazijos mokytoja

Ankstesnis straipsnisKą daryti, kad jūsų darbuotojai norėtų ir galėtų dirbti gerai?
Kitas straipsnisPer praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 11 kartų

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia