Pradžia Kultūra Renginiai „Rudens saulutė“ sulaukė jubiliejaus

„Rudens saulutė“ sulaukė jubiliejaus

3663
0

dsc_1698Kultūros centras jau 18 kartą priėmė visą Lietuvą palietusią parodą. Čia vyksta kasmetinė respublikinė neįgaliųjų dailiųjų amatų paroda-pardavimas „Rudens saulutė“. Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos organizuota paroda veiks iki lapkričio 8 dienos.

Parodos atidarymą violončelės garsais pradėjo Kamilė. Mergaitės pagrotas kūrinys neatskleidė, kad ji turi klausos negalią. Ją pakeitė kitos mažosios muzikantės su savo Meno mokyklos muzikos skyriaus mokytoja Angele Adamoniene. Muzikinę atidarymo dalį baigė Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos mišrus ansamblis „Gaida“ (vad. Kazimieras Piestinis).

Rajono meras, parodos globėjas Rolandas Janickas, kalbėdamas apie „pilnametystės sulaukusią parodą“ paminėjo, kad parodos organizatoriai dalinasi savo širdimi su kitais. Ir jeigu gamta žmonėms nedavė fizinės sveikatos, kūryba leidžia savo dvasinę būseną išreikšti kitaip.

Rajono mero pavaduotoja Klavdija Stepanova prisiminė, kaip paroda kūrėsi, kaip ji tapo vienu svarbiausiu renginiu. Susirinkusius parodos dalyvius sveikino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Dalia Unikienė.

Buvusi ilgametė Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė, parodos sumanytoja Lionė Aleksienė pasakojo apie taip, kaip parodos prasidėjo. Jos teigimu, niekur kitur tokios parodos nėra organizuojamos. Malonu, kad kasmet ji auga.

Neįgaliųjų kūrybos paroda žavi ne tik lietuvius, bet ir svečius iš kitų šalių. Darbų iš šių parodų turi įsigiję žmonės iš įvairių pasaulio šalių.

Šiųmetėje parodoje dalyvauja 30 organizacijų iš įvairių šalies rajonų. Darbus pristatė daugiau kaip 280 autorių. Viso jie eksponuoja ir siūlo įsigyti daugiau kaip 2000 darbų. Brangiausiai kainuoja tapybos darbai. Vienas jų įvertintas 150, kitas – 100 eurų. Parodoje galima rasti žaislų, megztų, nertų dirbinių, tapybos, keramikos darbų.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisBrakonieriai nesiilsi net Visų šventųjų dienos išvakarėse
Kitas straipsnisSkanu, gardu: Sveikuoliškas glotnutis pagal S. Urbonavičių-Samą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia