Pradžia Kultūra Renginiai Pabaigtuvių šventė ,,Pinsim pynę rudens‘‘

Pabaigtuvių šventė ,,Pinsim pynę rudens‘‘

1868
0

Švento Martyno, paskutinės rudens šventės dieną, vepriškiai rinkosi kultūros namuose švęsti pabaigtuvių šventės ,,Pinsim pynę rudens‘‘. Susirinkusius svajingomis melodijomis ir dainomis sveikino Edvardo Ratauto vadovaujama jaunimo instrumentinė grupė, folkloro ansamblis ,,Geldutė‘‘, vad. Algimina Uselienė.


Dar vasarą buvo apžiūrėtos Veprių miestelio ir aplinkinių kaimų sodybos. Dar kartą kelionę ,,pakartojome‘‘ žiūrėdami skaidres iš gražiausių aplankytų sodybų, smagu, kad šventės dalyviai atspėjo kurioje sodyboje darytos nuotraukos. Veprių seniūnė Dalė Urbonienė sveikino sodybų savininkus, džiaugėsi, kad atsiranda naujų darbštuolių, kad Vepriai vis gražėja.

Jau tapo tradicija šios šventės metu rengti patiekalų konkursą. Ir ko tik neprigamino išmaningosios šeimininkės: tortai, pyragai, sūriai, įdaryti krepšeliai, salotos ir kt. Komisijai teko nelengva užduotis išrinkti šio vakaro geriausią šeimininkę. Po ilgų ragavimų ir diskusijų Šeimininkių šeimininke išrinkta Laimutė Davidonienė, pristačiusi įdarytus krepšelius, kiaušinius su silke, mini suktinukus ir saldų vyniotinį.

Didelio susidomėjimo sulaukė senosios kronikos peržiūra. Jau senai turime senas juostas, bet neturėjome aparato jų peržiūrai. Gintautas Gudavičius sutaisė seną aparatą ir žiūrėjome senuosius, gaila begarsius, įrašus iš įvairių Vepriuose vykusių renginių. Matėme 1969, 1983 ir 1985m nufilmuotus renginius. Ypač susidomėję stebėjo vyresni renginio dalyviai, jie pažino savo bendradarbius, kaimynus, draugus, daugumos, deja, jau nėra šiam pasauly.

Renginio metu buvo eksponuojama paroda ,,Mamos skarelė‘‘. Pririnkome gausybę gražiųjų skarelių, moterys noriai nešė jas parodai. Salomėja Kvalitienė atnešė dar savo mamos nertą skarelę. Irena Aukštuolienė pristatė kaip relikviją saugomą jos mamos nešiotą skarelę.

Birutės Palaimienės skarutei jau apie 60 metų, ją gavo iš atvykusių į svečius užsieniečių. Ir tai tik keletas istorijų, kiekviena skarelė turi savo gyvenimą, glaudžiai susijusį su ją nešiojusia moterim.

Dar ilgai skambėjo E. Ratauto ir Stanislovo Šikšnio griežiama muzika, sukosi poros, buvo bendraujama, žaidžiami įvairūs žaidimai ir atrakcionai, buvo šilta ir gera nuo bendrystės ir teigiamų emocijų.

KC Veprių skyriaus renginių organizatorė Rasa Šimonienė
Nuotraukos autorės

Ankstesnis straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Netikri pinigai; Vairavo neblaivus
Kitas straipsnisIlgiausių Metų! Melioratoriui – Rimantui Dūdai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia