Home Kultūra Renginiai Moterų choras „Žemyna“ Kauno Dainų šventėje

Moterų choras „Žemyna“ Kauno Dainų šventėje

1462
0
kauno1

kauno1

Kauno Ąžuolyno Dainų slėnyje nuaidėjo Dainų ir šokių šventė. Pasak šventės meno vadovės Danguolės Beinarytės, – „Dainų šventė – tai žmogaus sielos malda. Per dainą žmonės išreiškia save ir tampa geresni…“.

 

Kaune tradiciškai Dainų šventės rengiamos nuo1924 m. Į šventę „Dainų pynė“ susirinko per 3000 dainininkų ir šokėjų. Jiems  akompanavo ir pritarė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ bei liaudiškos muzikos jungtinis orkestras ir kapela. Į gausų choristų būrį įsiliejo ir Ukmergės KC moterų choras „Žemyna“, vadovaujamas Neringos Valinskienės. Koncertas prasidėjo iškilmingu simbolinės ugnies įžiebimu ir choristų bei žiūrovų kartu giedama „Tautiška giesme“. Skambėjo ne tik visiems gerai žinomos lietuvių kompozitorių dainos – J.Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, J.Naujalio „Lietuva brangi“, St.Šimkaus „Lietuviais esame mes gimę“, bet ir naujos ar naujai aranžuotos ir harmonizuotos liaudies dainos – R.Stoškuvienės „Žeme mano“, L.Vilkončiaus „Žmonės ant kalnų“, R. Naujanytės „Brolužis“, Z.Bružaitės „Vakarinė žvaigždelė“, N.Sinkevičiūtės „Vai daugiel daugiel“ ir kt.

kaunas1

Choristai smagiai dainavo ir populiariąsias dainas – „Vėjai lyg karaliai“, „Kol kartu“, „Gintarai“, „Šiam pasauly“ kartu su dainų autoriais Linu Adomaičiu ir Gyčiu Paškevičiumi. Šįkart žiūrovai ne tik stebėjo šventę, bet ir kartu dainavo su choristais – ekranuose buvo pateikti dainų tekstai.

kaunas5

Kauno Dainų šventė stebino ir vizualiniais sprendimais. Jie buvo siejami su bibliotekų tematika, nes šie metai – 2016 – paskelbti bibliotekų metais.

Šventės metu dalyviams ir žiūrovams nestigo ne tik rimties, susikaupimo, vienybės, bet ir džiugios nuotaikos, malonių susitikimų, nuoširdžių šypsenų ir gausių aplodismentų.

Koncerto kulminacija tapo Algimanto Bražinsko kūrinys „Ąžuolais vainikuota“ ir gausus konfeti lietus.

Neringa Valinskienė

kaunas6

kaunas22-003

kaunas24

kauno5

kauno6

kauno14-1

Previous articleUkmergės Technologijų ir verslo mokyklos moksleivė – „Žemės dukra 2016“ (video)
Next articleSkuolių Šv. Antano paduviečio koplyčiai – 170 metų

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here