Pradžia Kultūra Renginiai Mokytojams sveikinimai, šiltos padėkos ir geriausių Lietuvos balsų koncertas

Mokytojams sveikinimai, šiltos padėkos ir geriausių Lietuvos balsų koncertas

5292
7

Spalio 5-ąją minime Tarptautinę mokytojų dieną. Šią dieną mokytojus sveikina mokiniai, jų tėveliai, valdžios atstovai. Kasmet mokytojai renkasi į savo šventę, kurioje sakomi ne tik sveikinimai, bet ir pagerbiami geriausi mokytojai.

Pilnoje Kultūros centro salėje mokytojus, dalindami obuolius – pažinimo vaisius, pasitiko Jono Basanavičiaus gimnazistai. Jų organizuotas renginys prasidėjo šokiu ir daina „Ryto tyloje“. Aidėjo gimnazistų skaitomos rajono mokytojų poetų eilės, skambėjo skaitovų atliekama kompozicija „Mano CV“, dainavo Miglė Paukštytė.

Mokytojus sveikino rajono meras Rolandas Janickas, Seimo narys Juozas Varžgalys, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė.

Renginio vedėjai Gabrielė ir Arnas į sceną kvietė LR Švietimo ir mokslo ministrės, rajono mero padėkos raštais apdovanotus mokytojus. Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto vedėjos padėkas mokytojams mokyklų vadovai įteikė mokyklose. Ministrės raštais apdovanoti 10, Mero raštais – 13, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos raštais – 22 mokytojai. Visų apdovanotų mokytojų sąrašai čia: Mokytoju apdovanojimai 2017.

Viena mokytoja – Diana Žeruolienė, Taujėnų gimnazijos fizikos ir informacinių technologijų mokytoja apdovanota Mero padėkos ženklu.

Apdovanojimas skirtas ir Dukstynos pagrindinei mokyklai, šiais metais švenčiančiai 40-ies metų jubiliejų. Ta proga savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtas proginis apdovanojimas – 10 tūkstančių eurų, skirtų įkurti išmaniąją klasę.

Renginio kulminacija tapo geriausių mokytojų apdovanojimas. Jiems įteikti padėkos raštai ir premijos, kurios rajono tarybos sprendimu nuo 355 Eur padidintos iki 600 eurų. Geriausius mokytojus pristatė ir apie juos papasakojo mokytojų mokiniai.

Geriausia mokytoja tapo Siesikų gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Violeta Grigaliūnienė. Gimnazijoje dirbanti nuo 2000 metų mokytoja 2013 metais buvo apdovanota Ukmergės rajono savivaldybės mero padėka už nuoširdų darbą, aktyvią pedagoginę veiklą ir gerus ugdytinių rezultatus, 2016 metais tarptautinės organizacijos „Kings“ padėka už betarpišką bendradarbiavimą ugdant naują, savimi pasitikinčią, tobulėti trokštančią ir smalsią jaunąją kartą. Nuo 2012 metų mokytoja yra atsakinga už gimnazijos bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir tarptautinių projektų vykdymą. Mokytoja, vykdydama tarptautinį projektą, organizavo gimnazijos komandų keliones į 5 užsienio šalis ir projekto šalių susitikimą Siesikuose. Projektas buvo labai sėkmingas ir jo metu užsimezgę ryšiai su Lenkijos, Vengrijos, Turkijos, Ispanijos, Rumunijos mokyklomis palaikomi iki šiol. Pastaraisiais metais mokytoja kartu su užsienio šalių partneriais rengia „Erasmus+“ tarptautinio bendradarbiavimo projektus.

Antano Smetonos gimnazijos biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė gimnazijoje dirba nuo 1995 metų. Kasmet jos parengti mokiniai biologijos valstybinius brandos egzaminus išlaiko aukštais balais. Mokytojos paskatinti mokiniai nuo 2013 metų kasmet dalyvauja respublikiniame VU, VšĮ VUL Santariškių klinikų VI – X klasių mokinių rašinio konkurse „DNR diena“ ir apdovanojami padėkos raštais. Nuo 2013 metų E. Kriaučiūnienė yra tarptautinio projekto „Mažiau šiukšlių“ koordinatorė gimnazijoje. Mokytoja įtraukia mokinius į atliekų rūšiavimo veiklas ir dalinasi patirtimi internetinėje svetainėje su kitų ES šalių mokyklomis. Šios veiklos dėka gimnazija kasmet gauna po 500 JAV dolerių veiklos organizacinėms išlaidoms. E. Kriaučiūnienė nuo 2015 metų yra valstybinio biologijos brandos egzamino vertinimo komisijos narė. 2014 ir 2015 metais mokytoja E. Kriaučiūnienė gimnazijoje inicijavo ir organizavo aplinkosauginį konkursą „Išmintingi ir sumanūs aplinkosaugininkai“. 2016 metais šis konkursas tapo rajoniniu, o nuo 2017 metų respublikiniu.

Jono Basanavičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Vidos Šidlauskienės pedagoginio darbo stažas – 34 metai. Mokytojos paruošti mokiniai visada sėkmingai laiko brandos egzaminus. V. Šidlauskienė yra rajono meninio skaitymo konkurso vertinimo komisijos narė, rajono lituanistų metodinės grupės narė, aktyvi gimnazijos popamokinių veiklų organizatorė. Mokytojos kūrybingai paruošti skaitovai puošia visus gimnazijos renginius ir skina laurus regioniniuose ir respublikiniuose konkursuose: 2015 metais regioniniame konkurse III-a vieta, 2016 metais regioniniame konkurse II-a vieta, 2017 metais respublikiniame meninio skaitymo konkurse III-a vieta. Nuo 2016 metų gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte „Dofe“, kuriame Medardo Meškuočio veiklos koordinatorė yra mokytoja V. Šidlauskienė. Ji 2016 metais apdovanota Švietimo ir mokslo ministro padėkos raštu už kompetentingą pedagoginę veiklą ir besąlygišką atsidavimą mokiniams.

Mokytojų diena Kultūros centre baigėsi maestro Virgilijaus Noreikos ir jo mokinių – pasak muzikologo Viktoro Gerulaičio, pedagogų – profesorių, docentų, akademikų, atliekamu retro muzikos koncertu „O buvo taip…“, kuriame skambėjo senosios ir naujosios dainos.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisSkrendanti muzikos paukštė skraidė po Anykščių rajono Leliūnus
Kitas straipsnisPer praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 11 kartų

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia