Pradžia Kultūra Renginiai Livani miesto šventėje gausu žiūrovų ir geros nuotaikos

Livani miesto šventėje gausu žiūrovų ir geros nuotaikos

1619
0
DSC 1118

DSC 1118

Vasara – švenčių metas. Paskutinį gegužės savaitgalį Ukmergėje nuvilnijo miesto šventė, kurioje buvo gausu užsienio delegacijų, kolektyvų. Prieš ją ir po jos ukmergiškiai taip pat kviečiami į miestų, su kuriais draugaujama, šventes. Viena tokių švenčių vyko Latvijos Livani mieste, su kuriuo ukmergiškiai jau labai seniai draugauja.

Į šventę vyko oficiali rajono delegacija, kuriai vadovavo mero pavaduotoja Klavdija Stepanova. Delegacijoje buvo savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Regina Jackūnienė, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė, Turto valdymo ir apskaitos skyriaus vedėjas Albertas Jackūnas, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus ir rajono tarybos narys Arvydas Pėšina.

Atvykusius svečius iš šešių miestų  – Baltarusijos Vileikos ir Glubokaja, Ukrainos – Kamenec-Podolsko, Lenkijos – Tarnovo-Podgorno, Lietuvos – Ukmergės ir Estijos – Talino šeimininkai apgyvendino ir pakvietė aplankyti Latgalijos meno ir amatų centrą. Čia apžiūrėta ne tik floristinė kompozicija, krašto muziejus, buvusio Livani stiklo fabriko gaminių ekspozicija. Fabrikas nugriautas, bet jo muziejus išliko. Su stiklo dirbinių tradicija susisieja ir Centre miesto šventės metu atidarytas stiklo gamybos dirbtuvės. Miesto svečiai galėjo pamatyti kaip gimsta spalvinga vaza.

Šiame pastate ir prie jo ir kitą dieną vyko iškilmės. Šventės svečiai galėjo klausytis stiklinių taurių ir gitaros koncerto, tradiciškai lauke atidaryta juodosios keramikos krosnis. Vakare Centras nušvito – ant jo sienų demonstruota multimedijos garso ir muzikos šou „Livani legenda“. Ant pastato sienų buvo parodyta visa miesto istorija.

Svarbus šventės akcentas buvo rekonstruotos miesto aikštės ir naujo fontano atidarymas. Jo svarba pasirodė jau kitą dieną – prie jo būriavosi ne tik miestelėnai, bet po fontaną jau braidžiojo vaikai. Vakare visi buvo pakviesti į Kultūros centro kolektyvų koncertą mokyklos stadione. Visiems kolektyvams atlikus po vieną kūrinį koncertas užtruko pusantros valandos. Jis tiesiogiai buvo transliuojamas per regioninę televiziją.

Sekančią dieną svečiai padėjo gėles prie Monumento Livani miesto išvadavimui. Dar prieš kelionę svečių buvo paprašyta atsivežti nacionalinių vėliavų spalvų juosteles. Jomis buvo papuoštos prie Monumento padėtos gėlės. Vienas šventės akcentų – vaikų vežimėlių paradas ir naujagimių, gimusių nuo šventės iki šventės, apdovanojimas. Šventėje dalyvavo daugiau kaip du trečdaliai per metus gimusių  vaikų. Visi vežimėliai papuošti. Kas neturėjo laiko ar galimybių, vežimėlį pasipuošė balionais. Visi naujagimiai gavo po diplomą ir didelį pliušinį meškiną.

Vakarop užsienio svečiai, Kultūros centro kolektyvai, organizacijų atstovai dalyvavo šventinėje eisenoje miesto gatvėmis. Scenoje skambėjo kalbos, svečių iš užsienio sveikinimai, buvo pagerbtas miesto Garbės pilietis.

{youtube}ln9fn0SLFEE{/youtube}

{eventgallery event=’114660006053230309490@6316213077649771873′ attr=images mode=imagelist max_images=33 thumb_width=50 }

Ankstesnis straipsnisKelionių Merga Kūtvėla lankosi šuns Kekso mieste Ukmergėje
Kitas straipsnisPolicijos suvestinė: smurtas artimoje aplinkoje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia