Pradžia Kultūra Renginiai Lietuvos policijos veteranų asociacijos sąskrydyje

Lietuvos policijos veteranų asociacijos sąskrydyje

2335
0

2018m. birželio 1-2d. vyko Lietuvos policijos veteranų asociacijos sąskrydis Karklėje (Klaipėdos raj.) , buvusioje pionierių stovykloje „ Žilvytis “.

Į šį sąskrydį susirinko apie 200 policijos veteranų iš visos Lietuvos, šie žmonės sudarė 16 komandų teritoriniu principu. Ukmergės filialo nariai gausiai dalyvavo šiame suvažiavime, vadovaujami Antonio Greiciūno. Nariai turėjo varžytis komandinėse užduotyse, vyko futbolo bei krepšinio varžybos, taip pat šaudymo varžybos, protų mūšis „ Mano Lietuva “, taip pat vyko kulinarinis regionų pristatymas. Tai reiškia, jog kiekvienas Lietuvos regionas turėjo patiekti savo nacionalinį patiekalą. Ukmergės filialą rėmė „ Ukmergės pieninė“, kuri pagamino 5kg varškės sūrį su kmynais , taip pat savo parama prisidėjo ekologinio ūkio ūkininkė Genovaitė Sakalauskinė, kuri pagamino smidrų pyragą, o tokios rūšies pyragus kepa tik ši ūkininkė.

G. Sakalauskienė paskutinį gegužės savaitgalį organizuoja smidrų festivalį, kur visi dalyviai gali paragauti neįprasto pyrago, šis festivalis vyksta Žalgirių kaime, Deltuvos seniūnijoje. Šį neįprastą derinį pristatinėjo Sigitas Lapka , kuris pagal specialybę yra istorikas , todėl jis papasakojo apie visą Ukmergės atsiradimo istoriją ir šių patiekalų sukurimą, taip pat pristatinėjo Svetlana Markevičienė , kuri yra sporto studijos „ Balansas“ savininkė, papasakojo apie šių patiekalų naudą žmogaus sveikatai bei paminėjo, kad smidrai vadinami lietuviška „viagra“, o Gerogijus Smoliakas apibendrino visų pristačiusiųjų kalbas. Po pristatymo, visų rajonų atstovai puolė ragauti gėrybių, prašė nusifotografuoti, galiausiai svečiai taip skaniai vaišinosi maistu, jog patys Ukmergės filialo nariai net nespėjo paraugti savo atvežtų skanėstų.

Šie patiekalai komisijos buvo įvertinti 2 vieta, 1 vietą užėmė mažeikiškiai , kurie patys prasitarė, jog visą dieną bijojo, kad Ukmergės filialas juos nurungs šioje rungtyje. Komisijos nariai bei visi likę dalyviai paprašė, jog po dviejų metų Ukmergė vėl atsivežtų šiuos nepakartojamus valgius.

Georgijus Smoliakas

Ukmergės filialo nariai

Ankstesnis straipsnisMoteris gąsdinęs vyras nubaustas
Kitas straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Sudegino pavėsinę; Smurtavo šeimoje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia