Pradžia Kultūra Renginiai Liepos 6 – oji Šventupėje

Liepos 6 – oji Šventupėje

1121
0

Pasiilgome bendravimo laisvės, pramogų ir kai sušvelnino karantino gniaužtus, nutarėme šventupiečiams liepos 6 – ąją, Mindaugo karūnavimo dieną padovanoti džiaugsmą. O tas džiaugsmas buvo Jonavos rajono Panoterių kultūros centro moterų ansamblis ,,Vosilkėlės‘‘ ir Anykščių rajono Kurklių kaimo muzikantai.

O prasidėjo mūsų draugystė su panoteriečiais prieš 20 metų. Aš tada dirbau Ukmergės rajono Šventupės kultūros namuose ir sukūriau humoro grupę ,,Verpetas‘‘, kuri daug kartų koncertavo Panoteriuose ir sėkmingai gyvuoja iki šiol. Prieš du metus liepos mėnesį paskambino Panoterių kultūros namų direktorė Janina Adomaitienė ir paprašė: gal galėtumėt koncertą atvežti poeto Petro Vaičiūno 129 – osioms gimimo metinėms paminėti. Sakau, gerai, bet į pagalbą pasikviesime Anykščių rajono Kurklių kaimo muzikantus. Taip ir koncertuojame mes, Šventupės humoro grupė ,,Verpetas‘‘ ir Kurklių kaimo muzikantai. Jie išpildo muzikinę dalį, o mes deklamuojame eilėraščius, sekame pasakas, vaidiname sceninius vaizdelius, mename mįsles.

Birželio mėnesį paskambinome poniai Janinai Adomaitienei ir paklausėme ar negalėtų ji mums skolos gražinti, pradžiuginti mūsų kaimą savo pasirodymu. Įspūdį padarė panoteriečių tautiniai drabužiai, norėtume ir mes tokių. Koncertas šventupiečiams labai patiko ir tikisi, kad į išdraskytus Šventupės kultūros namus (turime omenyje kultūros darbuotojus ir muzikos inventorių), nors vieną kartą į mėnesį atvyks koncertuotojai, nesvarbu iš kur ir kuo mus nudžiugins.

Skelbime buvo parašyta, kad gros Kurklių muzikantai, o dainuos Šventupės choras. Daugeliui tik koncerto metu išaiškėjo, kad choras –  tai žiūrovai, kuriems ,,Verpeto‘‘ siela Emilija Vėbrienė išspausdino dainų žodžius ir, grojant gyvai muzikai, suskambo toks gražus choras, kad netgi didžiųjų miestų chorų vadovai, , jei būtų girdėję , būtų pavydėję tokio skambesio. Viešnios iš Jonavos rajono irgi džiugiai traukė dainas.

,,Pasijutome tarsi esame viena šeima‘‘ – sakė eidami iš koncerto žiūrovai. O juk mes ir siekėme, kad Tėvynės dieną, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, mes džiaugtumės, kad turime Tėvynę, kad galime laisvai dainuoti, kad galime gyventi.

O svečiai sušildyti aplodismentų ir šventupiečių širdžių šilumos su gera nuotaika išvažiavo namo, kad namuose sugiedotų himną.  Mes su Emilija išvažiavome į Kurklius, kultūros centro direktorė Giedrė Steponėnienė paskolino mums savo muzikantus, o mes jai nuvežėme savo pasakas, eilėraščius ir ten giedojome Tėvynės Lietuvos himną.

Humoro grupės ,,Verpetas‘‘ vadovė Birutė Stundienė

Ankstesnis straipsnisCBD aliejus ir nemiga. Kaip tai veikia?
Kitas straipsnisUkmergės miesto gimtadienį šventėme su respublikos senjorais

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia