Pradžia Kultūra Renginiai Kovo 11-oji Vepriuose

Kovo 11-oji Vepriuose

1926
0

Kiekviena tauta turi savo istoriją, šviesias ir skaudžias datas, bet tik reikšmingiausios iš jų tampa šventėmis. Tokia mums yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Šią dieną išklausę šventines Šv. Mišias vepriškiai rinkosi prie Laisvės paminklo, kur uždegėme žvakutes, giedojome Tautinę giesmę, klausėmės Veprių seniūnės Dalės Urbonienės, kaimo bendruomenės pirmininkės Aldonos Medonienės sveikinimų. Atvykę kariškiai sveikino nepriklausomybę šventinėmis šūvių salvėmis. Ypač šildė ir žavėjo 28 laužų ugnies misterija ,,Būkime laisvės verti‘‘. Laužai simbolizavo 28 atkurtos laisvės metus.

Pasišildę prie šventinių laužų rinkomės seniūnijos salėje, kur vyko tautodailininkės Daivos Malinauskienės darbų parodos atidarymas. Su prescizišku kruopštumu išsiuvinėti paveikslai, įvairios staltiesėlės, takeliai, nosinaitės puošti monogramomis, tarsi gyvomis spalvingomis,, vosilkomis‘‘, ramunėmis, našlaitėlėmis, rūtomis. Autorė pasakojo, kad atkūrė mamos siuvinėtus rankdarbius. Juk kiekvienuose namuose kadais kabojo siuvinėtos laikraštinės, šukinės, pūpsojo našlaitėmis puoštos pagalvėlės, o kišenaitėse turėjome apnertas ir išsiuvinėtas nosinaites. Visi susirinkusieji patvirtino, kad taip buvo, tik deja, mažai kas beturi išsaugojęs šį palikimą. Ne vienam sukėlę nostalgiją darbai žavi paprastumu, nuoširdumu, lietuviškumu. Ypatingo dėmesio sulaukė laisvos Lietuvos šimtmečiui išsiuvinėtas paveikslas .Parodos atidarymo metu klausėmės Jurgitos Kardauskienės griežiamų smuiko melodijų, dainavome kartu su folkloro ansamblio ,,Geldutė‘‘, vad. Algimina Uselienė, dainininkais.

Gyvendami laisvoje Lietuvoje šiandien džiaugiamės, kad esame tauta turinti savo šaknis, savo istoriją, savo gyvenimo prasmę.

UKC Veprių skyriaus renginių organizatorė Rasa Šimonienė
Nuotraukos autorės

Ankstesnis straipsnisSėkmingas finalas
Kitas straipsnis2018 M. LIETUVOS JAUNIŲ MERGINŲ MAŽOJO FUTBOLO ČEMPIONĖS – UKMERGĖS SC MERGINOS

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia