Pradžia Kultūra Renginiai Koncertas Šventupėje „O aš taip myliu”

Koncertas Šventupėje „O aš taip myliu”

2754
0

Vasario 18 d. Šventupės kultūros namuose įvyko koncertas, kurio pavadinimas ,,O aš taip myliu‘‘. Jame be vietinių saviveiklininkų pasirodė Anykščių rajono Kurklių miestelio kaimo kapela ,,Virinta‘‘, vadovaujama neetatinio savanorio muzikanto Vlado Lavinsko. Koncertas – tai gera nuotaika ir džiaugsmas, kuris šildo krūtinę dar ilgai ilgai…

Pirmiausia buvo atiduota duoklė Tėvynei: vedantieji skaitė eiles jai skirtas. ,, Kokia tu graži, žeme gimtoji, pasipuošus gėlyčių žiedais‘‘, arba kažkurio rimto poeto žodžiai ,,Tėvyne, mes tavo akmeninių šventyklų neatstatysim, tu pati esi mums gražiausias paminklas.‘‘ Taip, Tėvynė yra Tėvynė, kaip filmo herojus kažkada sakė, jei žmogus neturi Tėvynės ir meilės, jis niekada nebus laimingas. O meilė? Ji yra, gyvena kiekvienoje širdyje, kartais juokiasi, kartais verkia, o su ja juokiamės ir verkiame mes. ,,Aš ta, kuri myli ir kantriai laukia‘‘…Svarbiausia, kad būtų ko laukti.

Tarp dainų ir posmų sukosi mūsų šokėjėlės, linijinių šokių kolektyvas ,,Rėja‘‘. Berods Vilainiuose manęs klausė: ,, o kurgi jūsų šokėjos, gal dar neatvažiavo‘‘ ? Vyrai, sakau, jūs įsivaizduojat, kad šokėjos jaunos ir gražios, su trumpais sijonėliais? Mūsų šokėjos tikrai gražios, tik sijonėliai su tvarka: nei trumpi, nei per ilgi, butent tokie, kokie pritinka 50 ar 60 metų moterims.

Labiausiai visiems patiko mūsų Vandutės sakomi eilėraščiai, kurių jinai moka 87, o pačiai Vandutei jau tuoj 97 metai atlinguos. ,,Tai mūsų brangenybė‘‘, taip aš ją pristatau koncertuose. Ji yra mums pavyzdys, kaip reikia pakelti Sibiro platumų sunkumus, mylėti darbą, mylėti dainą ir gyventi, gyventi, net jei likimas atima paskutinę viltį. O kokių senovinių dainų ji moka! ,,Kai aš buvau mažutėla, oi, man mylėjo motinėla, ojojojojoj‘‘… Taip ir norisi pasakyti tiems, kurie dejuoja , kad sunku: gyvenkite, dirbkite, džiaukitės tuo, ką turite ir mylėkite Tėvynę, artimą savo ir patį save ir tik tuomet būsite laimingi.

Gerą nuotaiką skleidė dainuojamosios poezijos atlikėja Aldutė, porą kartų scenoje pasirodė humoro grupė ,,Verpetas‘‘. Jie parodė du scenos vaizdelius, kurie paremti tikrais faktais. Kartais gyvenime patiriame tokių įvykių, kurių joks filmas iki šiol dar neparodė.

Koncerto pabaigoje buvo pagerbti grupės ,,Verpetas‘‘ dalyviai: Veronika Kirvelienė, Petras Zmejauskas, Nerijus Maldaikis ir Birutė Stundienė. Jiems įteikti Ukmergės kultūros centro padėkos raštai. Juos įteikdama Šventupės kultūros namų meno vadovė Birutė Gelumbeckienė visus pakvietė į Užgavėnių šventę, kuri vyks vasario 28 dieną, taip pat tokio gausaus žiūrovų būrio tikimės sulaukti Kovo 8 – ąją, kada bus švenčiama ne tik Moters diena, bet šokių kolektyvui ,,Rėja‘‘ bus trečias gimtadienis. Nuoširdžiai padėkojo Anykščių rajono Kurklių miestelio kultūros namų renginių organizatorei Giedrei Steponėnienei.

Sakoma, kaip žmogus švenčia, taip jisai ir dirba. Mes vasario mėnesio šventes atšventėme linksmai, ne veltui Anykščių rajono Kurklių miestelio kapelos ,,Virinta‘‘ vyrai išvažiuodami sakė: ,,Mes dar sugrįšime, o, jeigu kas, tai ir gyventi persikelsime pas jus‘‘.

Birutė Stundienė

Ankstesnis straipsnisRašo skaitytojai: IEŠKOMAS savininkas, pamiršęs susirinkti automobilio detales
Kitas straipsnisJAU LAIKAS KABINTI INKILUS. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia