Pradžia Kultūra Renginiai Etninės kultūros globos programos projekto įgyvendinimas

Etninės kultūros globos programos projekto įgyvendinimas

1861
0

Ukmergės kultūros centro Dainavos skyrius kartu su partneriu – Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito bibliotekos Dainavos padaliniu, nuo rugsėjo 15 dienos iki gruodžio 22 dienos vykdė projektą: „Senojo karpymo tradicijų populiarinimas Dainavos kaime“, kurį finansavo Ukmergės rajono savivaldybė.

Projektas orientuotas į senųjų amatų – karpinių atgaivinimą ir populiarinimą Dainavos kaime. Projekto metu dėmesys skirtas į karpinių pritaikymą šiandieniniame interjere.

Per edukacinius užsiėmimus stengėmės perteikti tautinės ir etninės kultūros pagrindus, suteikėme Dainavos kaimo gyventojams galimybę dalyvauti edukacinėje veikloje, padėjome atrasti kultūros tradicijas. Skatinome kurti savitus  meno kūrinius – karpinius, išsaugojant ir puoselėjant karpymo iš popieriaus tradicijas, liaudies meno simboliką.

Dainavos kultūros namuose ir bibliotekos patalpose vyko sekančios edukacinės veiklos:
1. Namų puošybos elementų karpymas.
2. Atvirukų ir knygų skirtukų karpymas.
3. Kalėdinių dekoracijų langams karpymas ir puošyba.
4. Baigiamojo darbo – paveikslo „Žiemos pasaka“ karpymas ir eksponavimas.

Kultūros namų darbuotojai kviečia ir ateityje kvies Dainavos kaimo bendruomenės gyventojus bei įstaigų darbuotojus mokytis tradicinių karpinių amato, atsigręžti į senąjį kultūros paveldą, rengs edukacinius karpymo užsiėmimus ir susitikimus su karpinių meistrais.

UKC Dainavos skyriaus renginių organizatorė, projekto vadovė Drąsutė Kaselienė

Ankstesnis straipsnisŠventos Kalėdos neaplenkė Šventupės
Kitas straipsnisKas bijo blaivumo iššūkio? O gal patiks?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia