Pradžia Kultūra Renginiai Bibliotekininko konkurse Vl. Šlaito viešoji biblioteka – tarp geriausiųjų

Bibliotekininko konkurse Vl. Šlaito viešoji biblioteka – tarp geriausiųjų

567
0
Geriausia Vilniaus regiono bibliotekos komanda. Mindaugo Masaičio nuotr.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko 2021 metų Vilniaus regiono bibliotekininko konkurso „Riešutas“ apdovanojimai. Išrinkta geriausia regiono bibliotekininkė, bibliotekos vadovė ir išskirtinių rezultatų pasiekusi bibliotekos komanda.

Vilniaus regiono bibliotekininko „Riešutas“ apdovanojimai šiemet teikiami jau šeštą kartą. Konkurse dalyvauja bibliotekininkai iš 13-os Alytaus ir Vilniaus apskričių viešųjų bibliotekų, kandidatus vertina Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų taryba. Šis konkursas – tai puiki proga bibliotekoms apžvelgti ir įvertinti savo ir kolegų pasiekimus, pasidžiaugti nuveiktais darbais, įgyvendintais projektais ir pasiektais rezultatais.

Laimėtojai – iš Šalčininkų, Širvintų ir Ukmergės

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekos vadovė Olga Mažeiko. Mindaugo Masaičio nuotr.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekų konkurso „Riešutas 2021“ vadove tapo Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Olga Mažeiko. Apdovanojimas skirtas už bibliotekos infrastruktūros gerinimą, kolektyvo telkimą, bibliotekos įvaizdžio tobulinimą. „Labai džiaugiuosi laimėjusi, esu be galo dėkinga visiems Vilniaus regiono bibliotekų tarybos nariams už įvertinimą. Dėkoju Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai už konkurso organizavimą, nes tai labai motyvuoja dirbti toliau ir eiti į priekį. Dėkoju Šalčininkų bibliotekos kolektyvui, nes be jų nebūtų šitų pasiekimų“, – sakė Olga Mažeiko.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekininkė Lolita Pliukštienė. Mindaugo Masaičio nuotr.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekininke tapo Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė. Apdovanojimas skirtas už įvairiapusiškas kūrybines iniciatyvas, naujų idėjų per meninius ir kultūrinius projektus įgyvendinimą, šiuolaikiškų ir aktualių vaikų užimtumo veiklų organizavimą, patrauklių erdvių skaitytojams kūrimą. Pasak kolegų, Lolita Pliukštienė  yra savo veiklai atsidavusio darbuotojo pavyzdys. „Jau labai seniai dirbu bibliotekoje ir dabar apžvelgdama nueitą kelią žinau, kad esu savo vietoje. Man patinka mano darbas, esu laiminga galėdama save realizuoti. Rašant projektus renkuosi tas temas, kurios man įdomios. Būna sudėtingų dienų, naujų iššūkių, tačiau jie veda į priekį ir leidžia išbandyti kažką naujo. Dar labai svarbus atgalinis ryšys, kai po renginių girdžiu padėkas ir matau mokytojų, vaikų, tėvų reakcijas, tai yra didelė paskata eiti pirmyn“, – po renginio sakė geriausios bibliotekininkės titulą laimėjusi širvintiškė.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekos komanda. Mindaugo Masaičio nuotr.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekų konkurso „Riešutas 2021“ komanda pripažinta Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos projekto „10 miestelių“ komanda. Apdovanojimas skirtas už dvejus metus trukusio projekto „Dešimt miestelių“, kurio metu buvo vykdomos įvairios turiningos bei gražios veiklos ir kuris sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo, įgyvendinimą.

Šventiniame renginyje padėka pagerbta Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė už prenumeruojamų užsienio duomenų bazių EBSCO ir NAXOS panaudos proveržį 2021 metais.

Pandemija išryškino bibliotekų veiklos svarbą

2021-ieji bibliotekoms atnešė išskirtinių iššūkių. Metų pradžioje, kai kultūros įstaigos dėl COVID-19 pandemijos sustabdė veiklą, bibliotekoms išskirtine teise buvo leista dirbti teikiant knygų skolinimo ir grąžinimo paslaugas. Bibliotekos įdiegė knygomato paslaugą, ėmė rengti virtualias parodas, edukacijas ir renginius, taip lanksčiai prisitaikydamos prie pakitusios realybės ir atliepdamos žmonių poreikius.

Vilniaus regiono bibliotekininkų konkursas Riešutas. Mindaugo Masaičio nuotr.

Ankstesnis straipsnisApdovanojimus parsivežė ir Ukmergės moksleiviai
Kitas straipsnisGražios šypsenos atkūrimas galima ne vien su implantais

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia