Pradžia Kultūra Renginiai Baltas knygos palytėjimas

Baltas knygos palytėjimas

1298
0
zoomed 12

zoomed 12

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos salė sunkiai talpino susirinkusius į Pašilės Šv. Barboros ir Pabaisko Švč. Trejybės parapijų klebono, Ukmergės ligoninės kapeliono, kunigo Rimanto Laniausko  poezijos knygos „Palytėjimas“ sutiktuves. Pasveikinti pirmąją savo eilių rinktinę išleidusį dvasininką atvažiavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Kazys Grybauskas, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, mero patarėja Laima Gambickienė, Pabaisko seniūnijos atstovai, rajono tautodailininkai, literatai, kolegos, bičiuliai, šalia sūnaus laimingas šypsojosi į renginį atvykęs kunigo tėtis.

Sveikintojai glėbiais nešė gėlių žiedus, dekoratyvinius medelius, dovanojo rankdarbius dėkodami už dovanotą jaukų, šiltą vakarą, nuoširdžias eiles, mielą bendravimą.

 Kunigas Rimantas skaitė tuos savo kūrybos eilėraščius, kurių nesudėjo į knygą. Jis atsivertė senus savo užrašus ir pasidalino prieš daugelį metų rašytomis eilėmis, pasakojo jų atsiradimo istoriją. Už knygos viršelį dėkojo gerai savo bičiulei, jaunajai dailininkei Dianai Skorochodovai, už skambėjusias vakaro metu dainas, balades – bardui Česlovui Talačkai. Paprašytas ir pats padainavo. Kunigo bičiulis fotomenininkas Albinas Kuliešis įamžino renginį kino juostoje. O bibliotekoje liko kadaise jos šeimininkams duotas R. Laniausko pažadas – surengti čia ir savo fotografijų parodą.

zoomed 5 copy

„Poezija – tarsi dienoraštis, – taip savo kūrybą knygelėje apibūdina kunigas Rimantas. -Kiekvienas mano eilėraštis – tai tarsi dienoraščio lapas, kurį ištraukęs pateikiu Jums“, – kreipiasi į skaitytojus dvasininkas. Asmeninius potyrius ir jausmus atspindinčios poezijos rinkinyje rasime ir prozos kūrinių.

R. Laniauskas pasakoja, jog poezija – labai svarbi jo gyvenime. Kuriantis nuo vaikystės, tačiau ši knygelė – pirmoji, todėl ypatinga. Joje su skaitytojais kunigas dalijasi savo širdimi. „Poezija – tai tarsi gyvenimo dienoraštis“, – knygelės turinį apibūdina jis.

Kas įkvepia dvasininką kurti? „Tai gali būti staigi mintis, ir ją vos spėji užrašyti… Kaip ir įkvėpimas – ateina staiga. Ir negali pasakyti, kada parašysi eilėraštį“, – sako autorius. Jis pasakoja labai vertinantis mūsų krašto literatus – Juliją Repečkienę, Albiną Kuliešį, Ritą Gelūnienę ir skaitantis jų kūrybą. Mėgsta poetų Vlado Šlaito, Vytauto Mačernio, Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio eiles. „Pamenu tą 1989-ųjų gegužės 28-ąją, kai teko bendrauti su B. Brazdžioniu. Gavau jo įrašą knygoje „Poezijos pilnatis“, kur jis palinkėjo man neužslėpti savo talento…“ – prisiminimais dalijasi R. Laniauskas.

zoomed 1 copy copy

Dar vienas jo didelis pomėgis – fotografija. Ja sako susidomėjęs būdamas mažas vaikas. Jau tada išbandė ne vieną aparatą, lankė fotografijos būrelį.

Dvasininkas fotografuojantis renginiuose, susitikimuose. Keletą kartų yra dalyvavęs konkursuose, buvo surengęs ir savo darbų parodą. „Paskutiniu metu daug gražių kadrų parsivežu iš kelionių“, – pasakoja jis.

Kunigo bičiulius žavi ne vien šie jo kūrybiniai darbai. „Jau senokai draugai prašė, kad išleisčiau ir knygelę. Tad vykdau jų prašymą ir pristatau savo eilėraščių knygelę“, – šypsosi autorius. Ją prisipažįsta skiriantis visiems, kuriuos sutiko savo gyvenimo kelyje.

Vl.Šlaito viešosios bibliotekos informacija

Sigitos Astikienės nuotraukos

Ankstesnis straipsnisVl. Šlaito biblioteka mėnesiui tapo mažu muziejumi
Kitas straipsnisPolicijos suvestinė: Automobilyje pasigedo daiktų ir pinigų

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia