Home Kultūra Renginiai „Armonos“ sodų bendrijai – 30 metų

„Armonos“ sodų bendrijai – 30 metų

2592
0

Palapinė, suneštinės vaišės, svečiai, dovanos ir gyva muzika. Taip sodų bendrija „Armona“ paminėjo 30-ies metų jubiliejų.

Pristatydama bendriją jos vadovė Roma Šarkienė paminėjo, kad nors Deltuvos seniūnijoje glaudžiasi 4 sodų bendrijos – „Statikai“, „Lelija“, „Linas“ ir „Armona“, pastaroji yra didžiausia tiek plotu (44,6 ha), tiek sklypų skaičiumi – 390 sklypų ir turi beveik 270 narių. Ji viena didžiausių ir rajone, kuriame veikia 19 sodų bendrijų. „Armonos“ sodų bendrija įkurta 1988 metais, nors Ukmergėje sodininkystės draugija buvo registruota dar 1961 metais.

Bendrijos pirmininkė paminėjo ir padėkojo pirmiesiems bendrijos pirmininkams – 1988 – 2003 metais bendrijai vadovavo Rimas Jankevičius, 2003 – 2017 metais bendrijai pirmininkavo Vida Emilija Navickienė.

Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas paminėjo, jog per 30 metų keitėsi valdžios požiūris į sodininkus. Pirmieji gavusieji sklypelius juos gavo kaip žemės ūkio paskirties žemę, kurią buvo galima tik dirbti. Bet žmonės pradėjo sklypelius tvarkyti, statytis pastatus. Per šį laiką daug kas pasikeitė. Pasak direktoriaus, sodai jau tapo gyvenamaisiais rajonais, kuriems reikia infrastruktūros – gero kelio, vandens. Dėl kelių – investicijos didžiulės ir valstybei tai tampa problema. Direktorius paminėjo, kad vien Ukmergės mieste yra 14 kilometrų gatvių su žvyro danga. Todėl reikalingas visų susitelkimas ir parama vieni kitiems.

Sveikindamas sodininkus direktorius bendrijos pirmininkei įteikė krepšį grybų, o mero Rolando Janicko vardu padėkos raštus aktyviausiems sodų bendrijos nariams – Rimui Januševičiui, Jūratei Gatovitienei ir Vidai Emilijai Navickienei.

„Armoną“ su jubiliejumi sveikino Deltuvos seniūnijos vyr. specialistė Genovaitė Čepulienė ir prisiminė, kad čia prieš 30 metų buvo dirbami laukai, o dabar stovi dideli ir maži namai. Ir palinkėjo sodininkams bendradarbiauti bei kurti ir puoselėti grožį.

Šventė baigėsi akordeono, kuriuo grojo Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus meno vadovas Kazimieras Piestinis, muzika, šokiais, viktorinomis, atrakcionais.

Previous articleMinint miestelio jubiliejų – tradicinė Žolinės šventė
Next articleAtidengtas memorialas 1941-1942 metais nužudytiems Lietuvos ministrams atminti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here