Pradžia Kultūra Renginiai Amerikos kareivių linksmasis desantas Sližiuose

Amerikos kareivių linksmasis desantas Sližiuose

2129
0
NATO kariai iš JAV lankėsi Sližių bibliotekoje
NATO kariai iš JAV lankėsi Sližių bibliotekoje

Na, o įprasta kovo 11-osios šventė Sližių krašte šiemet tapo netgi labai neįprasta, nes pasibaigus kasmetiniam krepšinio, stalo teniso, šaškių ir šachmatų turnyrui, skirtam Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti į krašto bendruomenės salę įžygiavo… 11 amerikiečių kareivių iš 4-osios JAV sausumos pajėgų divizijos, sunkiojo pėstininkų pulko!

Paroda „Iš seserų gyvenimo“

Į Lietuvą šie kariškiai buvo perkelti tiesiai iš Afganistano, o jų misijos tikslas tądien – ne pratybos, ne ginyba nuo priešų ir netgi ne karinės galios demonstravimas. JAV pėstininkai sližiškiams turėjo parodyti, kaip jie moka linksmintis ir, reikia pripažinti, kad šįkart mūsų užjūrio partneriams užduotis pavyko puikiai.

Kariai žaidžia šaškėmis su vietiniais gyventojais

Vos atvykusius svečius Sližių bibliotekoje iš karto pasitiko šaškių ir šachmatų lentomis nukloti stalai, prie kurių jų jau laukė sližiškiai – vaikai ir suaugusieji. Na, o šaškėmis žaisti – ne visai tas pats, kaip iš šautuvo šaudyt, matyt todėl sėkmė dažnai buvo ir Sližių pusėje.

„Padainuokime sutūpę“

Pavartę S. Jankeliūno atsiminimų knygą „Iš vaikystės į gyvenimo vieškelius“, Ukmergės, Vilniaus fotografijų albumus, apžiūrėję Sližių bibliotekininkės surengtą trijų sližiškių seserų: Angelės, Irenos ir Monikos Takarevičiūčių fotografijų parodą, svečiai ir savi šventės dalyviai susėdo bendruomenės salėje, kur tautine giesme ir sporto varžybų nugalėtojų apdovanojimais buvo pradėtos iškilmės. Kariūnam teko išklausyti Sližių piliakalnio padavimą, trumpą paskaitą apie Lietuvos piliakalnius, mūsų krašto istoriją, pasižiūrėti dokumentinius kadrus, kuriuose Sližiai – Salomėjos Neries kolūkio metais, pasiklausyti kaip dainuoja mūsų krašto folkloro ansamblis „Siemanys“. Kariai, savo ruožtu, papasakojo apie savo darbą, atsakė į sližiškių klausimus. Šventinių vaišių meniu: sližiškių kepta duona, spausti sūriai ir sližietiškos avienos troškinys. Na, o įdomiausioji šventės dalis, be abejo – šokiai.

Šokis „oira, oira“

Čia turėjo progos atsiskleisti tiek kariūnai, tiek ir mūsų krašto merginos, nes ne dažnai juk į Sližius atvyksta tiek jaunų, sportiškų ir dar uniformuotų vyrų! O svarbiausia tai, jog niekam netrukdė joks kalbos barjeras, nes šokis – tai kalba suprantama kiekvienam. Patenkinti liko visi: vaikai gavo kariškų suvenyrų, vyresni pasimatavo amerikiečių kariuomenės šalmą, neperšaunamą liemenę, 20 kilogramų sveriančią kuprinę, sližiškiam buvo padalinti JAV kariuomenės sauso maisto paketai, kad visi pajustų kariškos tarnybos skonį. Ir nors amerikietiškam kareivių „sausąjame davinyje“ auksinių šakučių nebuvo, tačiau maisto skonis pasirodė visai neblogas – ten ir jautienos kepsniai su bulvių koše, ir kapučino kava, ir riešutų sviestas, ir netgi saldainiai su šokoladukais… Trumpai tariant, karams jie pasiruošę neprastai.

Pasilinksminę Sližiuose iki tamsos, amerikiečiai pažadėjo būtinai vėl sugrįžti, kai atšils orai ir kai bus galima surengti gegužinę gamtos apsuptyje. Sližiškiai jų tikrai lauks, nes puikiai žino – kai yra 11 papildomų gerų šokėjų, tai gegužinės sėkmė garantuota.

Rasa Vasiliauskienė
Ukmergės rajono Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Sližių kaimo padalinio
Vyriausioji bibliotekininkė

Nuotraukos A. Vasiliausko

Ankstesnis straipsnisVasario 16-ąją žygiu sujungėme Sližių ir Veprių piliakalnius
Kitas straipsnisLietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Taujėnų gimnazijoje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia