Pradžia Kultūra Anonsai „Smetoninėse“ – koncertas, edukacijos ir gera nuotaika

„Smetoninėse“ – koncertas, edukacijos ir gera nuotaika

1916
0

Artėja viena įspūdingiausių rajono švenčių, kuri sukviečia ne tik ukmergiškius, bet ir rajono svečius. Tai „Smetoninės Prezidento Antano Smetonos dvare Užugiryje“. Šiais metais ji, kaip visada, pasiūlys ne tik koncertus, konkursus, bet ir įvairias pramogas, kuriose susirinkusieji tikrai ras ką veikti. Apie būsimą šventę kalbamės su jos organizatore Ukmergės kraštotyros muziejaus direktore Vaidute Sakolnikiene.

Šventė prasidės šv. mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėne. Po mišių šventės dalyviai rinksis ne prie Prezidento gimtojo namo pamatų, bet į Užugirio mokyklos-muziejaus kiemelį. Čia pasisakys svečiai, skambės sveikinimo kalbos. Prie pamatų bus pakelta renginio vėliava, padėtos gėlės. Šiemet – priešjubiliejinis Prezidento gimtadienis. Kitais metais prieš mokyklą iškils skulptoriaus Antano Žukausko sukurta Prezidento Antano Smetonos skulptūra.

Vėliau šventė persikels į taip vadinamą Užugirio kiemą – Prezidento Antano Smetonos dvarą. Susirinkusieji išklausys Prezidento Antano Smetonos sveikinimo kalbą, su juo pabendraus. Šventėje tradiciškai bus renkama elegantiškiausia ponia, gražiausia barzda, stilingiausia šeima, susirinkusiems koncertuos Egidijus Sipavičius ir Kauno Bigbendas. Skambės koncertas – „Reveransas XX a. pradžios dainininkui, tarpukario Lietuvos estrados (šlagerių) pradininkui Danieliui Dolskiui“. Gros retro grupė „Randevu“ iš Kauno, pasišokti kvies „Alytaus Miestelėnai“.

Direktorė pasakojo, kad šiais metais padaugėjo edukacijų. Vytauto Didžiojo Karo muziejus kvies susipažinti su „Karine paslaptimi“, su žiūrovais bendraus ANBO lakūnai, „Miško broliai“. Bus galima susipažinti su jų turima technika. Žolininkė vaikams leis susirišti puokštelę, kurią bus galima padovanoti, pavyzdžiui, mamai. Edukacijose dalyvaus ir Molėtų muziejininkai. Jie ne tik pristatys žūklę tarpukariu, bet ir virs žuvienę. Tarpukariu viena pagrindinių susisiekimo priemonių buvo dviratis. Jį pristato kolekcininko Romano Senapėdžio paroda. Vyks ir gausybė kitokių, įdomių, patrauklių visiems – ir dideliems, ir mažiems edukacijų.

Užugirio mokykloje-muziejuje kraštietis, kurio mama buvo viena iš pirmųjų Užugirio mokyklos mokytojų, Gediminas Budnikas savo rūpesčiu, lėšomis prisidėjo, kad atnaujintame mokytojų kambaryje būtų įrengta ekspozicija, skirta Budnikų šeimai.

Organizatorė akcentavo, kad visko bus daug, „tik reikia atvažiuoti ir pamatyti. Bus įdomu, linksma ir gera“. Renginyje bus galima „pažaisti“ tarpukarį, geriau susipažinti su 1918-1940 metų kultūrine inteligentija. Ir, aišku, apžiūrėti Prezidento Antano Smetonos šeimos memorialinį muziejų. Tik atvykstant į šventę reikia nepamiršti pasipuošti retro stiliaus drabužiais, kartu su savimi pasiimti gerą nuotaiką, skėtį – apsisaugojimui nuo lietaus ar kaitrios saulės ir pledą, kuris pravers poilsiui gamtoje.

Atvykusieji turės pirkti bilietus. Visos už juos surinktos lėšos bus skirtos Prezidento Antano Smetonos paminklo pastatymui prie Užugirio mokyklos-muziejaus. Tai bus pirmas paminklas Prezidentui Antanui Smetonai savam krašte.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisPaminėtos 27-osios Medininkų tragedijos metinės
Kitas straipsnisPremjeras su Ukmergės vadovais aptarė planuojamus kelių rekonstrukcijos darbus

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia