Pradžia Kultūra Anonsai Parke skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio „SIMFONIJA IŠ ŠIAURĖS JERUZALĖS”

Parke skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio „SIMFONIJA IŠ ŠIAURĖS JERUZALĖS”

121
0

Šiemet, Ukmergei minint 690-ąjį jubiliejų ir tęsiant Tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė 2023“ koncertus, gegužės 26 dieną Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“.

Naujai aranžuotą kūrinį atliks net du orkestrai – Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras.

Drauge su jais gros kviestiniai muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio, dainuos žymus litvakų tenoras Rafailas Karpis. Jungtiniam kolektyvui diriguos Modestas Barkauskas.

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” – tai 15 dalių muzikinė kelionė, kurios metu klausytojai skries laiku ir per muzikinę prizmę susipažins su svarbiausiomis Izraelio ir Lietuvos istorijos akimirkomis, o ekrane rodomi vaizdai bei tekstai vizualizuos skambančią muziką bei padės įsijausti į šio įdomaus ir dramatiško kūrinio scenarijų. Žydai šimtmečiais Lietuvoje kūrė gerbūvį ir jų istorija glaudžiai persipynė su lietuvių istorine patirtimi.

Neišvengiamai šiuolaikinėje simfonijoje bus paliesta ir mūsų šaliai labai jautri Holokausto tema, įprasminant skaudžias patirtis kaip pamokas, kartu akcentuojant dabar Lietuvoje gyvenančių tautų vienybę ir šiltą tarpusavio santykį, ypač aktualų kaimynystėje vykstančio karo kontekste. Vienybę įprasmins šviesus koncerto finalas.

Ukmergės 690-ųjų metų jubiliejui skirtame koncerte pirmą kartą nuskambės nauja kūrinio aranžuotė, kurią papildys gausesnis lietuvių liaudies instrumentų skambesys. Analogų neturinčiame kūrinyje klasikinė muzika persipina su egzotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis, lietuvių liaudies motyvais, klezmerio bei džiazo elementais. Tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų muzikos atspalvių turintis projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejančios kanklių, birbynių ir lumzdelio melodijos persipina su lietuvių ausiai retai girdėtų Artimųjų Rytų muzikos instrumentų garsais.

Atlikėjai:

Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras
Modestas Barkauskas – dirigentas
Rafailas Karpis – tenoras
Yaron Cherniak (Izraelis) – Persijos taras, sazas ir Hurdy-Gurdy
Jievaras Jasinskis – trombonas, šofaras
Tadas Daujotas – šofarai
Viktorija Miškinytė – šofaras
Haroldas Parulis – klarnetas
Laurynas Lapė – trimitas
Andrius Rekašius ir Sigitas Gailius – perkusija

Koncertas nemokamas, vyks po atviru dangumi.

 

Ukmergės kultūros centro informacija

Ankstesnis straipsnisDeltuvoje įrengė mažiesiems mokyklos lankytojams žaidimų suoliuką
Kitas straipsnisKokia gyvenimo kokybė kaimiškosiose savivaldybėse?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia