Pradžia Kultūra Anonsai Liepos 6-tąją – viktorina apie karalių Mindaugą

Liepos 6-tąją – viktorina apie karalių Mindaugą

2321
0

Pašilės parapijiečių ir kunigo Rimanto Laniausko iniciatyva, liepos 6-tąją, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Pašilės šv. Barboros bažnyčios šventoriuje sukosi trispalviai vėjo malūnėliai, o susirinkusieji giedoti „Tautišką giesmę“ turėjo progą pasitikrinti žinias apie karalių Mindaugą ir jo gyvenimą. „Kuriais metais karalius Mindaugas apsikrikštijo? Koks buvo karaliaus žmonos vardas? Kiek turėjo vaikų? Ar tikrai karalius bijojo zuikių?“ – tokių ir panašių klausimų sulaukė viktorinos dalyviai, simbloliškai susiskirstę į tris komandas, – geltonąją, žaliąją ir raudonąją.

Viktorinai klausimus parengė ir viktoriną vedė Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos abiturientė Gabija Daunoravičiūtė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė Vaiva Barkauskaitė. Kaip žinoma, dėl rašytinių šaltinių stokos istorikams dar nėra pavykę atsakyti į visus klausimus apie Mindaugo gyvenimą, tad išsiaiškinti bent kai kuriuos Lietuvos karaliaus biografijos faktus viktorinoje dalyvavusiems buvo išties įdomu. Už teisingus atsakymus į „karališkus“ klausimus įteiktos ir „karališkos“ dovanos – šokolado „Karūna“ plytelės.

Lietuvos valstybės šventei trispalvius vėjo malūnėlius pagaminti padėjo Varinės kaimo Vaikų dienos centro vaikai. Iš viso sukurta 100 malūnėlių, atspindinčių šimtąjį atkurtos Lietuvos jubiliejų. Be to, vėjo malūnėliai simbolizuoja vaikų meilę valstybei, simboliškai įprasmina laisvės ir nepriklausomybės pojūtį. Širdingai ačiū pedagogėms Rimai Mackevičienei ir Linai Pežinskienei, taip pat Pašilės progimnazijos direktorei Danutei Jaselienei, bibliotekininkei Aldonai Vaitkevičienei už pagalbą įgyvendinant Pašilės parapijiečių iniciatyvą.

Po šventės neskubėta skirstytis: buvo galima pasigardžiuoti Vitalijos Venclovienės keptais pyragais ir arbatos puodeliu.

Erika Mikučionienė

Ankstesnis straipsnisBaldų užsakymas internetu: kuo jis skiriasi nuo pirkimo iškart?
Kitas straipsnisVEDĖME RENGINĮ „TAU, LIETUVA!“

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia