Pradžia Kultūra Anonsai Jaunieji kino gerbėjai Ukmergėje kviečiami į taikią kovą „Už savus pasaulius!“

Jaunieji kino gerbėjai Ukmergėje kviečiami į taikią kovą „Už savus pasaulius!“

1752
0

Įdomūs, sudėtingi, unikalūs – tokius pasaulius susikuria kiekvienas vaikas, kiekvienas jaunuolis. Kartais tai yra būdas pabėgti nuo nelabai gražios realybės, kartais – tiesiog noras turėti savąją, pilną magijos, stebuklų ir neįtikėtinų nuotykių žadančią erdvę. Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kviečia iš arčiau pažvelgti į kitų vaikų, jaunų žmonių pasaulius ir rasti juose įkvėpimo, naudingų pamokų bei paskatinimo kitaip pažvelgti į savąją realybę. Jau 13-ąjį kartą jaunuosius žiūrovus į kino teatrus sutrauksiantis renginys rudenį pasitinka šūkiu „Už savus pasaulius!”.

Gražia tradicija tapęs festivalis, vyksiantis spalio mėnesį, ir šiemet siūlo prasmingų, įkvepiančių filmų repertuarą įvairaus amžiaus moksleiviams. Kad ir kur vyktų veiksmas, kad ir kokius skirtingus nuotykius bei išgyvenimus patirtų filmų herojai, visi jie turi susikūrę savus, realius arba nelabai, tačiau tikrai unikalius pasaulius. Neatsitiktinis ir šių metų festivalio temos pavadinimas – „Už savus pasaulius“.

„Visi festivalio filmai yra istorijos apie vaikų pasaulius – kartais skausmingai realius, kartais – pilnus nerealių, fantastikos, magijos elementų. Pasaulius, į kuriuos arba nuo kurių norisi pabėgti, ir taip sukuriamas naujas – kiekvieno vaiko pasaulis. Kuris, beje, dažnai yra gerokai gražesnis, įdomesnis, spalvingesnis bei nuoširdesnis nei tas, kuriame gyvena suaugusieji. Filmų repertuaras paliečia platų spektrą vaikams ir jaunuoliams kylančių problemų, susidarančių situacijų – pradedant suaugusiųjų abejingumu, noru būti pripažintu bendraamžių, baigiant tikrųjų vertybių paieška. Geri filmai praplečia akiratį, leidžia pajusti bendrystę su herojais, leidžia pasimokyti iš jų klaidų, įkvepia nepasiduoti, o kartais tiesiog padeda kiek kitaip pažvelgti tiek į kitų, tiek į savo pasaulius. Tai – veiksminga savęs ir pasaulio pažinimo priemonė visiems žiūrovams,“ – neabejoja festivalio direktorė Lina Užkuraitytė.

Programa Ukmergėje

10.00 val.
Mano žirafa (Dikkertje Dap), rež. Barbara Bredero
Nyderlandai, Belgija, Vokietija, 2017 m., 75 min., nuo 6 m., lietuviškas įgarsinimas
Draugystė – vienas smagiausių ir svarbiausių dalykų. Patersonas Pepsas ir jo draugas Rafas yra gimę tą pačia dieną. Visgi Patersono pirmąją dieną mokykloje Rafas negali palaikyti jam kompanijos dėl labai paprastos priežasties – Rafas yra žirafa, o žirafos turi likti zoologijos sode. Po truputį Patersonas ima mėgautis laiku mokykloje ir visai netikėtai susiranda naują draugą – Eduardą. Tuo tarpu Rafas jaučiasi palikti nuošalyje. Laimei, Patersonui gimsta genialus planas, kaip atsivesti Rafą į mokyklą ir supažindinti su naujuoju draugu…
12.00 val.
Tito ir paukščiai (Tito e os Pássaros), rež. Gustavo Steinberg, André Catoto, Gabriel Bitar
Brazilija, 2018 m., 73 min, nuo 9 metų, lietuviškas įgarsinimas
Titas yra drovus dešimtmetis berniukas, kuris gyvena visai šalia pandemijos slenksčio. Visur įsikerojusi baimė kankina žmones, susargdina juos ir pakeičia iš pagrindų. Remiantis tėvo tyrimu, Titas atranda, kad yra būdas panaudoti esamą karvelių populiaciją ir jų čirpimą, siekiant sukurti priešnuodį ligai.
14.00 val.
Aš žudau milžinus (I kill giants) , rež. Anders Walter
JAV, Didžioji Britanija, 2017 m., 106 min, nuo 12 m., rusų k. su lietuviškai subtitrais
Barbara Thorson yra paprasta paauglė, kuri pabėga nuo realybės ir kasdieninių problemų į savo magišką pasaulį, kur kovoja su blogaisiais milžinais. Su naujosios draugės Sofijos ir jos mokyklos patarėjos pagalba, ji išmoksta susidurti su savo baimėmis akis į akį ir kovoti su tais milžinais, kurie grasina jos realiame gyvenime.

13-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis
www.kidsfestival.lt
Ukmergės kultūros centras, Kauno g. 8
Daugiau informacijos telefonu 867752036
Kasos telefonas 864690230 (nuo 14 val. iki 19.30 val. )

Festivalį globoja Lietuvos kino centras

Ankstesnis straipsnisKauno kino festivalis Ukmergėje atmins operatorių Audrių Kemežį
Kitas straipsnis„Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia