Kontroliuoja tik vieną katilinę

    0
    silo_katiline_006
    Atnaujinta (info): 2010 06 11  12:33
    Nors antstoliai jau aprašė keturių katilinių turtą, tačiau savivaldybė iki šiol kontroliuoja tik vieną iš jų – Šventupės kaime. Kaip jau ankščiau pranešėme, šią katilinę savivaldybė perėmė tik pasitelkusi policijos pareigūnus.

    Antradienį antstoliai aprašė UAB „Dainavos energetika” turtą, vakar Šilo mokykloje įrengtą katilinę, o šiandien Pivonijos mikrorajono katilinę. Kaip paaiškino rajono vicemeras Grigorijus Molčanovas, Dainavos katilinėje iki šiol kabo Miesto energijos spynos. Kadangi Dainavos katilinė ne šildymo sezono metu dirba tik kas antrą savaitgalį, tad siekiant nekurstyti aistrų, laukiama galbūt dabartiniai jos valdytojai ją atiduos gražiuoju.

    Pagal sudarytą grafiką Dainavos katilinė turėtų būti užkurta šį savaitgalį. Jei iki to laiko nepavyks perimti Dainavoje esančio turto, neatmetama, kad vėl bus naudojama jėga, nes už šį turtą jau atsakinga rajono savivaldybė, sakė G. Malčanovas.

    Šiuo metu (apie 17 val.) posėdyje sprendžiama ką daryti su Šilo vid. mokykloje įrengta katiline. Antstoliai jau aprašė šios katilinės turtą ir jį perdavė savivaldybei. Tačiau apie 16 val. savivaldybės turto perdavimo komisijai nuvykus į minėtą katilinę, į ją jie buvo neįleisti. Pasak vicemero, dabar sprendžiama ką daryti toliau. Iki šiol katilinė veikia, ją eksploatuoja „Miesto energija”, nors už šį turtą atsakingi jau mes, sakė G. Malčanovas. Jo žiniomis katilinėje yra užsibarikadavę du bendrovės „Miesto energija” darbuotojai. Vicemeras neatmetė galimybės, kad mokyklos katilinėje gali pasikartoti Šventupės scenarijus.

    vilkmerge.lt

    Atnaujinta: 20:48

    Kaip vilkmerge.lt pavyko sužinoti, vistik nuspręsta nešturmuoti Šilo vid. mokykloje įsikūrusios katilinės. Šią problemą rytoj bus bandoma aptarti su antstoliais ir tada bus priimtas galutinis sprendimas.

    Rytoj 10 val. prie UAB „Miesto energija” bustinės, Šviesos g. 17, Daugiabučių gyvenamųjų namų bendruomenės iniciatyvinė grupė bei Pensininkų sąjūdis rengia piketą, kuriuo nori paremti savivaldybės iniciatyvą dėl sutarties nutraukimo su dabartiniu šilumos ūkio nuomininku.

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis informavo, kad šiam piketui policija kruopščiai ruošiasi. „Policijos pajėgų bus tiek, kad būtu užtikrinta viešoji tvarka. O jei ji bus pažeista, pareigūnai nedelsiant turės ją atstatyti” – sakė R. Kiškis. Ukmergės policijos vadovas rytoj visus susirinkusius į piketą ragina laikytis susirinkimų įstatyme numatytos tvarkos, kitu atveju pareigūnai naudos visas įstatymuose numatytas priemones. Pažeidusiems įstatymo nuostatas bus taikoma tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė, tikino R. Kiškis.

    Atnaujinta: 21:20

    Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga šiandien išplatino pranešimą, kuriuo karšto vandens vartotojams teigia, kad jie turi teisę  nemokėti mokesčių įmonėms, kurios karšto vandens tiekimui neturi įstatymų numatytos ir privalomos veiklos licenzijos.

    Lyga savo pranešime primena, kad  šilumos ir karšto vandens tiekimas yra licencijuojama ūkinė veikla, todėl Ukmergės rajono savivaldybės mero ketinimai organizuoti karšto vandens tiekimą, pavedant jį tiekti įmonėms neturinčioms tam licenzijos, yra grubus Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos įstatymų pažeidimas.

    Lygos kreipimęsi teigiama, kad vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymais, lyga inicijuos baudžiamąjį Ukmergės rajono mero ir įmonių, kurios dalyvaus nelegaliame karšto vandens tiekimo versle, procesą.

    Rajono vicemeras G. Malčanovas vilkmerge.lt sakė manąs, kad lygos prezidentas Kęstutis Grinius savo pranešimus skelbia nesitardamas su gyventojais. Iš tų pranešimų galima susidaryti nuomonę, kad jam pritaria visi gyventojai. „Vakar vyko rajono vadovų susitikimas su Šventupės kaimo gyventojais dėl karšto vandens tiekimo atnaujinimo. Susirinko apie 100 gyventojų. Visi jie pritarė rajono vadovų vykdomiems veiksmams perimant šilumos ūkį” – sakė G. Malčanovas. Jis taip pat patikino, kad Šventupėje šiomis dienomis bus atnaujintas karšto vandens tiekimas.

    vilkmerge.lt

    Atnaujinta: 2010 06 10 9:00

    Ukmergiškių pavyzdžiu, kovojant su šilumos ūkio nuomininku, žada sekti ir kiti rajonai, kuriems šiluma teikia su „E energija” susijusios įmonės, rašo šalies dienraštis Lietuvos rytas. Prienuose „E energija“ irgi stumiama iš šilumos gamybos verslo. Akmenėje verslininkų laukia valdžios ultimatumas, o Trakuose ji kaltinama pažadų nevykdymu, praneša Lietuvos rytas.

    „Precedentas įvyko. Esu įsitikinęs, kad panašus scenarijus pasikartos ir kituose šalies miestuose. Prieš rinkimus privatiems investuotojams visur bus riesta“, – Lietuvos rytui teigė „E energijos“ vadovas Virginijus Strioga.

    Ukmergės policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl poveikio teisėjui, perduotas Vilniaus apygardos prokuratūrai, praneša rajono laikraštis Gimtoji žemė. Kaip jau ankščiau rašėme ketvirtadienį Ukmergės Apylinkės teisme apsilankė UAB Miesto energija“ direktorius Artūras Stravinskas bei jo advokatas. Kabinete jie ėmė  įkyriai prašyti pakeisti nutartį. Teisėjas E.Pašilis pajuto spaudimą bei atsitiktinai pamatė, kad pokalbis įrašinėjamas. Dėl galimų neteisėtų veiksmų bei daromo spaudimo jis iškvietė policiją. Ikiteisminį tyrimą kontroliavęs rajono Apylinkės prokuratūros prokuroras Šarūnas Šimonis penktadienį bylą perdavė Vilniaus apygardos prokuratūrai.

    Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius „Gimtajai žemei“ sakė, kad bylą iš Ukmergės teisminių institucijų nuspręsta perimti todėl, jog jų priimtas sprendimas gali kelti abejonių. „Tai nėra eilinė byla. Nesvarbu, kokį sprendimą rajono pareigūnai priimtų, būtų juo abejojančių. Puikiai žinau, kad rajonuose dauguma žmonių vieni kitus gerai pažįsta, tarpusavyje yra susiję. Kad ir kaip sąžiningai kolegos dirbtų, atsirastų abejojančių jų sprendimais. Kad to išvengtume, pareikalavau bylą perduoti į Apygardos prokuratūrą“, – trečiadienį kalbėjo R. Jancevičius.

    Taip pat jis sakė, kad dabar gautą medžiagą analizuoja vyriausiojo prokuroro pavaduotojai. Kai jie viską išsiaiškins, bus sprendžiama, tęsti ikiteisminį tyrimą ar jį nutraukti. Jei jis bus tęsiamas, prokuratūros vadovas spręs, kas tai darys, rašoma rajono laikraštyje Gimtoji žemė.

    vilkmerge.lt

    Atnaujinta: 9:10

    Praėjusi pirmadienį kova dėl šilumos ūkio buvo persikėlusi į spaudos konferencijų sales. Rajono savivaldybės vadovai pasitelkę viešųjų ryšių bendrovę „IC BALTIC” surengė spaudos konferenciją naujienų agentūros „BNS” patalpose.

    Savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti ar šilumos tiekėjo „Miesto energija“ veiksmuose nėra nusikaltimo sudėties, susirinkusiems žurnalistams pranešė rajono meras Algirdas Kopūstas.

    Ukmergės rajono apylinkės teismas įpareigojo UAB „Miesto energija“ perduoti savivaldybei priklausantį ir naujai sukurtą turtą. Turtas turi būti perduotas nedelsiant. Tačiau „Miesto energija“ nepaklūsta teismo sprendimui ir trukdo teismo nutarties vykdymui. Ši privati bendrovė apraizgė šilumos ūkį finansiniais čiuptuvais, skirstydama ir dalindama pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse.

    Grupė, be Ukmergės savivaldybės sutikimo, sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens tiekimo sąnaudas Trakų rajono vartotojams.

    Paaiškėjus šiems faktams, savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama pradėti tyrimą ir išaiškinti ar bendrovių grupės veikla nėra nusikalstama. „Penkerius metus bandėme taikiai susitarti su šilumos operatoriumi, tačiau visi mūsų prašymai buvo ignoruojami ir nesileidžiama į derybas. Kantrybės taurę perpildė pastaruoju metu paaiškėję faktai apie grubius sutarties pažeidimus ir savivalę, tad balandžio pabaigoje savivaldybės taryba nusprendė nutraukti šią sutartį“, – sakė rajono meras A. Kopūstas.

    Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. UAB „Miesto energija“ 2009 m. pateikė Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai ir savivaldybei naują šilumos bazinės kainos projektą. Savivaldybė, pasitelkusi nepriklausomus ekspertus ir išnagrinėjusi bazinės šilumos kainos projektą, išreikalavo, kad operatorius penktadaliu, t.y., daugiau, kaip 5 centais už kilovatvalandę, sumažintų šią kainą.

    Tai reiškia, kad ukmergiškiai papildomai būtų sumokėję iki 4 milijonų litų per metus arba daugiau kaip 15 milijonų litų per likusius 5 nuomos metus. Pritarus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, kaina buvo sumažinta vidutiniškai iki 19 ct/kWh be PVM. „Prognozuojame, kad šilumos ūkį perdavus savivaldybės įmonei šilumos kaina gyventojams bus tiekiama bent 10 proc. pigiau nei tiekia privatus operatorius“, – žurnalistams sakė A. Kopūstas.

    Pasak jo, šiandien valstybėje susiklosčiusi padėtis, kai gyventojai už šilumą moka daugiau nei siekia minimalus atlyginimas, yra nepriimtina.

    Dar vieną spaudos konferenciją, pirmadienį, surengė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma. „Matome, kad šilumos ūkio nuomą pasirinkusios savivaldybės labiau pralošė, negu išlošė. Sugrupavus šilumos įmones į palyginamas grupes pastebėjome, kad kiekvienoje grupėje tokie tiekėjai kaip „Dalkia” bei „E-energija” paprastai rikiuojasi arti brangiausių”, – teigė J. Razma.

    Pasak Seimo nario, atlikta analizė įrodo, kad šilumos ūkio nuoma privatiems ūkio subjektams nepasiteisino. „Peršasi išvada: savivaldybės nebeturėtų sudarinėti naujų nuomos sutarčių, o šilumos ūkį vis dėlto turėtų tvarkyti pačios”, – įsitikinęs frakcijos seniūnas. J. Razma sakė siūlysiąs tokią nuostatą įrašyti į TS-LKD savivaldybių rinkimų programą.

    Viską, ką privačios įmonės investuoja į šilumos ūkio atnaujinimą, apmoka vartotojai. J. Razma mano, kad savivaldybės šilumos ūkio įmonės, sustiprinus vadybą, gali būti pakankamai pajėgios pačios, be privataus operatoriaus pagalbos, investuoti ir atnaujinti tinklus bei jėgaines. „Privatus investuotojas, neretai turėdamas prieš akis neilgą ir bet kuriuo atveju ribotą investavimo horizontą, ne visada gali būti suinteresuotas pačiais optimaliausiais investavimo ir valdymo sprendimais, aiškino J. Razma.

    vilkmerge.lt

    Atnaujinta: 15:30

    Savivaldybė jau kontroliuoja ir Šilo vid. mokykloje įsikūrusią katilinę. Šiandien, apie 9 val. ryto, jos veikimas sustabdytas. Ši katilinė savivaldybės žinion perėjo tik pasitelkus policijos pareigūnus bei bendrovių „Ukmergės būtų ūkis” ir „Izobara” specialistus. Drastiškų priemonių mes priversti imtis, nes antstoliui aprašius turtą, jie privalo atrakinti duris ir sustabdyti katilus, sakė rajono vicemeras Grigorijus Malčanovas.

    Šiandien jie atsisakė skirti komisijos narius, kurie su antstoliu turėjo aprašyti pagrindinio pastato Šviesos g. 17, administracines patalpas. „Miesto energija” atstovai pareiškė, kad mes nesilaikome grafiko, nes vakar antstolis nesuspėjo aprašyti viso Pivonijos mikrorajono katilinės turto, sakė G. Malčanovas. Tačiau prieš kelias dienas, kuomet antstolis nespėjo aprašyti Šventupės katilinės turto bei kitą dieną pabandžius baigti darbą, „Miesto energija” tada taip pat teigė, kad mes nesilaikome grafiko. Jie visais įmanomais būdais vilkina ši procesą, kalbėjo vicemeras.

    Šiandien antstoliai dirba tiek Pivonijos katilinėje, tiek administracinėse patalpose Šviesos g. Jei antstolis šiandien baigs darbą Pivonijos katilinėje, šiandien vakare arba rytoj ryte ji bus sustabdyta, sakė G. Malčanovas.

    Tikimės, kad ukmergiškiai be karšto vandens liks ne ilgiau nei lieka kasmet vasarą vykdant techninę profilaktiką, savo pranešime teigia rajono meras.

    vilkmerge.lt

    silo_katiline_peremimas_001

    silo_katiline_peremimas_004

    silo_katiline_peremimas_005

    silo_katiline_peremimas_006

    silo_katiline_peremimas_007

    silo_katiline_peremimas_009

    {youtube}kgszQcxD97Y{/youtube}

    Jei nematote video, spauskite ČIA.

     

    Atnaujinta: 2010 06 11 12:33

    UAB „Miesto energija” vadovas Artūras Stravinskas ir toliau tvirtina, kad tiek Šventupės, tiek Šilo mokyklos katilinės buvo neteisėtai užgrobtos. „Bet kokius teismo nutarties veiksmus vykdo antstolis. Užgrobiant abi katilines antstolis nedalyvavo. Kiekvieną veiksmą, kuris mūsų nuomone yra neteisėtas, mes skundžiame prokuratūrai” – vilkmerge.lt sakė A. Stravinskas.
    Jis kategoriškai atmetė ir tai, kad bendrovės darbuotojai vilkina teismo nutarties vykdymą, neskirdami į turto perdavimo komisiją pageidaujamo kiekio žmonių. „Įmonėje žmonių dirba, tiek kiek dirba. Mes juk turime užsiimti ir tiesiogine savo veikla. Kainų komisijos atsiųstame rašte, aiškiai parašyta, mes turime užtikrinti karšto vandens tiekimą gyventojams” – kalbėjo A. Stravinskas.
    Teismo nutartį vykdanti antstolė Juratė Blažienė vilkmerge.lt sakė, kad rajono apylinkės teismo nutartis, taikyti laikinąsias apsaugos priemones, perduodant savivaldybei priklausantį ir naujai sukurtą turtą, yra netradicinė. Antstoliai yra prieš bet kokios jėgos bei prievartos naudojimą bet kokiose bylose. Savivaldybės veiksmai perimant katilines, kiek žinau yra apskųsti. Tad teismas ir spręs ar teismo nutartis buvo vykdoma teisingai, sakė J. Blažienė. Ji taip pat pripažino, kad nors ir pradėjo dirbti dar viena antstolė, tačiau dėl didelės turto apimties, nespėjama pagal grafiką. Šiandien tikimės pabaigti Pivonijos katilinės bei šilumos punktų turtų aprašymą,  sakė antstolė.
    vilkmerge.lt

     

     

    Susiję straipsniai:

    Šilumos ūkis jau savivaldybės rankose?

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia