Pradžia Gyvenimas Žmonės Ukmergiškis operatorius debiutavo filme „Pelėdų kalnas“

Ukmergiškis operatorius debiutavo filme „Pelėdų kalnas“

2341
0

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje vyko režisieriaus A. Juzėno filmo „Pelėdų kalnas“ premjera. Šis filmas šalies kino teatruose bus rodomas nuo vasario 16 dienos. Ukmergėje šį filmą buvo galima pamatyti jau šiandien, po šventinio koncerto.

Kaip operatorius šiame filme debiutavo ir ukmergiškis – Mantas Kristijonas Kuliešis, kuris filmavo filmo scenas iš viršaus.

Manto Kristijono Kuliešio nuotr.

Luko Juzėno nuotr.

Filmą „Pelėdų kalnas“ Ukmergėje bus galima pamatyti vasario 16 dieną – 19.30 val., 17 d. – 18.30 val., 18 d.  – 16 val., 24 d. – 18.30 val., 25 d. – 16 val.

PELĖDŲ KALNAS – režisieriaus Audriaus Juzėno istorinė vaidybinė drama apie 1947–1952 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, kai vyko nuožmus karas tarp nepasidavusių okupacijai krašto gyventojų ir sovietinio režimo, kuriam besipriešinantieji terorizuojami, žudomi ir tremiami į Sibirą.

„Pelėdų kalno“ pasakojimas koncentruojasi aplink Kauno inteligentų vaikus, jaunuolius gimnazistus, kurie mokslus pradėjo nepriklausomos Lietuvos mokyklose, pergyveno karo chaosą, o jam pasibaigus turėjo spręsti dilemą, kuo ir kaip būti: emigruoti, trauktis į mišką ar prisitaikyti. Taigi vieni pasiaukojo partizaniniam žygiui į Vakarus tam, kad nuneštų žinią laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos kraštų nepriklausomybės siekį ir Kremliaus nusikaltimus, kadangi į Lietuvą „Laisvoji Europa“, BBC, „Amerikos Balsas“ tik retsykiais prasimušdavo pro geležinę uždangą ir sovietinius radijo stočių slopintuvus. Kiti maištavo tyliai, ne ginklu, su geresnio rytojaus viltimi siekdami žmogiškosios laimės, mylimojo ar mylimosios, oraus gyvenimo, o treti – savo sudaužytų likimų fone pasidavė. Filme visapusiškai atsiskleidžia pokario kartos veidas ir tiek kovos, tiek baimės atmosfera. Baimės, taip ir nenumalšinusios nenumaldomo laisvės šauksmo.

„Pelėdų kalnas“, filmas apie kūrusius Lietuvą, remiamas Lietuvos kino centro, kino teatruose pasirodo itin simbolinę dieną – 2018 m. vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Ankstesnis straipsnisSkiriama visiems, kas myli Lietuvą
Kitas straipsnisGeografijos – istorijos konkursas, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia