Pradžia Gyvenimas Patarimai 5 praktiški patarimai grąžinantiems vienkartines pakuotes

5 praktiški patarimai grąžinantiems vienkartines pakuotes

2828
0
Taromatas

Taromatas

Parduotuvių lentynose jau pasirodo naujuoju užstato sistemos ženklu pažymėta tara – vienkartinės stiklinės, metalinės ir plastikinės pakuotės. Už šias pakuotes imamas 10 ct vertės užstatas, kuris grąžinamas, kai pirkėjas grąžina tarą – į taromatus arba rankinio surinkimo vietose. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ pateikia 5 patarimus, kuriais rekomenduojama vadovautis grąžinant pakuotes.

Įsidėmėkite užstato sistemos ženklą
Visos užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės yra pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide. Tik už taip paženklintas pakuotes yra imamas ir grąžinamas užstatas.Depozito-ženklas
Kad gyventojams būtų dar patogiau, į taromatus galima grąžinti ir daugkartinėje gėrimų pakuočių užstato sistemoje dalyvaujančią tarą – stiklinius alaus ir giros butelius. Nuo vasario 1 d. už tokias pakuotes gyventojams grąžinamas 10 ct. užstatas.
Nelamdykite pakuočių ir neplėšykite jų etikečių
Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas grąžinamai tarai taikomi tokie patys reikalavimai – pakuotės turi būti tuščios, nesulamdytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Kitu atveju pakuotė nebus atpažinta, o užstatas už ją negrąžinamas.
Nekaupkite taromatų išduotų kvitų
Taromatai išduoda kvitą, kurį galima atsiimti grynaisiais pinigais, arba įsigyti prekių toje parduotuvėje. Gavus kvitą, nebūtina skubėti jo išsikeisti, užstatą galima susigrąžinti ir kitą dieną. Tačiau rekomenduojama kvitų nekaupti, kad jie nepasimestų ir neprarastumėte užstato.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad taromato išduotas kvitas galioja tik toje parduotuvėje, kurioje grąžinote pakuotes.
Plastikinius butelius grąžinkite su kamšteliais
Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas galite grąžinti buteliukus ir be kamštelių. Tačiau kamštelis padeda išlaikyti nepakitusią buteliuko formą. Be to, grąžinant tarą su kamšteliais, didėja surenkamo plastiko kiekis, dar labiau mažinama tarša gamtoje.
Nekaupkite taros namuose, o ją grąžinkite
Nėra nustatyto laiko, per kurį reikėtų grąžinti tarą. Vis dėlto nesulamdytos pakuotės užima nemažai vietos, todėl patogiausia jas pasiimti kaskart einant į parduotuvę.

Vietas, kuriose galite grąžinti pakuotes, rasite adresu www.grazintiverta.lt.

Taromatai įrengti ir Ukmergėje prie Maxima XX, prekybos centro Žiedo g. , Maxima X, Anykščių g. ir Antakalnio g., dar vienas taromatas įrengtas Vilniaus g. prie prekybos centro IKI.

Ankstesnis straipsnisVasario 16-osios minėjime svečiavosi projekto „Misija Sibiras 15“ dalyvė Unė Dabužinskaitė
Kitas straipsnisVisoje šalyje bus skaičiuojami šernai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia