Pradžia Gyvenimas Patarimai 4 techninės savybės svarbios renkantis telefoną

4 techninės savybės svarbios renkantis telefoną

3529
0

Mūsų dienomis pardavėjai siūlo dešimtis įvairiausių telefonų modelių, kurie skiriasi savo savybėmis, dizainu ir kaina. Tad, kai išaušta diena pirkti naują išmanųjį, mažiau žinantys apie technologijas susiduria su gana sudėtingu galvosūkiu, ką pasirinkti.

Remiantis tyrimų bendrovės „GFK Retail and Technology“ apklausa apklausa, mūsų tautiečiams telefone svarbiausi keturi dalykai: ilgai tarnaujanti baterija, greitis, kokybiškas ekranas ir kamera.

Kas parodo, kad šie telefono aspektai nenuvils?

Trys raidės, pasakančios apie bateriją

Norėti, kad įkrautos telefono baterijos pakaktų bent jau parą – normalu. Juk mobiliojo telefono prigimtis būti mobiliu ir „nepririštu“ prie laidų. Tad kaip sužinoti, ar baterija tarnaus ilgai? Informaciniame išmaniojo lapelyje visada nurodyta, kokia yra baterijos talpa. Ji žymima miliampervalandėmis – sutrumpintai mAh. Kuo šis rodiklis didesnis, tikėtina, tuo ilgiau telefono baterija ir tarnaus. Pavyzdžiui, naujausi vidutinės klasės „Samsung Galaxy A5” telefonai turi 3,000 mAh talpos bateriją, o tai, anot specialius testus atlikusių portalo phonearena.com ekspertų, leidžia be pertraukų naršyti internete net 16 valandų, prisijungus prie 4G interneto. Kasdienėms reikmėms telefoną naudojantį vartotoją toks baterijos veikimas tikrai turėtų tenkinti – įrenginio greičiausiai nereikės krauti iki dviejų parų.

Branduolių skaičius, lemiantis greitį

Nenuostabu, kad telefono greitis – vienas svarbiausių aspektų renkantis naują aparatą. Jis apima kameros paleidimo, įvairių dokumentų atidarymo, vaizdo apdorojimo greitį, taip pat našumą žaidimuose. Kaip greitai „suksis“ jūsų naujasis įrenginys, didžiąja dalimi priklauso nuo procesoriaus ir kokiu skaičiumi branduolių jis gali pasigirti. Galingiausi telefonai paprastai jų turi aštuonis. Žinoma, ne visi procesoriai ir jų branduoliai vieni kitiems lygus. Dėl šios priežasties išmaniųjų telefonų apžvalgininkai nuolat atnaujina spartos testus – jų metu siekiama išsiaiškinti, kurie įrenginiai geriausiai pateisina teorinius skaičius, įrašytus specifikacijų lentelėse.

Rezoliucija, puikiai vaizdo kokybei

Apklausos duomenimis, vartotojams ne ką mažiau svarbus yra išmaniojo ekranas: juk telefone žmonės įprato peržiūrėti vaidzo įrašus, nuotraukas, žaisti kompiuterinius žaidimus. Iš tiesų, ar ekrano kokybė tenkina, galima suprasti dar parduotuvėje, vos į jį pažvelgus. Kita vertus, jei perkate internetu, reikėtų atkreipti dėmesį ir į techninius parametrus. Pavyzdžiui, jei telefono ekranas yra 5,2 colių, ryškiam ir detaliam vaizdui reikėtų, kad rezoliucija būtų nemažiau nei 1920 x 1080 pikselių. Jei ketinate peržiūrėti 4K vaizdo įrašus ir mėgautis virtualia realybe, tuomet rinkitės 4K raišką palaikantį ekraną. Galiausiai dar vienas svarbus aspektas – tai ekrano technologija. Šiuo metu vieni geriausių yra „Super AMOLED“ ekranai, kurie taupo energiją, sukuria puikų kontrastą ir išlaiko vaizdą ryškų, net ir spiginant saulei.

Esminės kameros savybės

Ko gero, net ir mažai technologijomis besidomintys žino, kad vienas pagrindinių kameros kokybės rodiklių – tai megapiksleių (MP) skaičius. Mūsų dienomis naujausi telefonai dažniausiai turi nuo 12 iki 18 megapikselių. Tokiais rodikliais pastaruoju metu pasižymi net ir kai kurios priekinės, asmenukių, kameros. Vistik be megapiksleių skaičiaus yra ir kitų svarbių kriterijų: kameros technologija, galimybė išgauti puikias nuotraukas net ir tamsoje (tam svarbi blykstės kokybė, fokusavimas, automatinis stabilizavimas), padaryti panoramines nuotraukas bei panoramines asmenukes, patogiai fotografuoti priekine kamera (nesiekiant konkretaus mygtuko, bet spaudžiant bet kur ekrane ar valdant kamerą balsu) ir panašiai. Kurie iš šių kriterijų yra svarbūs, kurie nelabai, telieka kiekvienam spręsti pagal savo poreikius ir įpročius.

 

iPhone 6S, 7, X ir kitų modelių mobiliųjų telefonų remontas: stiklo, mygtukų, baterijos keitimas ir t. t. – Mano-phone taisykloje.

Ankstesnis straipsnisUkmergiškio amžius ir gyvenimo būdas stebina visko mačiusius lietuvius
Kitas straipsnisDIDŽIAUSIOS KLAIDOS, kurias daro pradedantys sportuoti

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia