Pradžia Gyvenimas Kita nuomonė Gera savijauta mūsų pačių rankose

Gera savijauta mūsų pačių rankose

1810
0
IMG 5950a

IMG 5950a

Viena iš Ukmergės samariečių bendrijos sveikatinimo projekto ”Sveiko ir aktyvaus senėjimo mokykla” dalyvių veiklų, įvykusi geros savijautos edukacinė stovyklėlė gamtoje, išsipildė su kaupu.

Prieš išvykstant į gamtą apsitarėme, kad šioje stovykloje bendromis jėgomis sieksime teigiamų pokyčių sveikatai ir gerai savijautai, veikiant pagal principą “Save pažinsi per kitus”.
Kiekviena projekto dalyvė už konkrečią teminę veiklą iššsikėlė sau aktyvią poziciją, užduotį ar idėją.
Janina Vaskelienė, Regina Zbarauskienė, Vida Gerštautienė, Regina Maziliauskienė atskleidė savo kulinarinius sugebėjimus, gamino skanius valgius. Arbatos barą pasirinko Aldona Petuško ir Danutė Gudonienė. Stasė Petronienė gamino gaivinačius gėrimus iš paežerės pakrantės pririnktų vaistažolių. Aldona Mulevičienė pasiuvo šeimininkėms prijuostes, Irena Danguolė Liškienė iškepė naminį pyragą. Onutė Laiminkienė vaišino sumuštiniais.

IMG 5936a

Kol lietus neužklupo tuoj kibome į darbą, pakavome vaistažolių žaliavas į dekoratyvinius maišelius, kurios pasiuvo visos dalyvės. ”Sveikatą ant palangės”-prieskonius ir kitus vaistingus augalus projekto dalyvės augina ir namuose. Vaistažolių ruošimo ir prieskonių auginimo epopėja dar neužsibaigė. Visą užaugintą produkciją sunešime ir padovanosime vienišiems asmenims, kurie jau nelabai pajėgia patys tuo užsiimti.

Pasigrožėjome Stasės Petronienės auginamais šakniniais salierias, cukinijomis, moliūgais. Gautą derlių žadame dalinti solidariai pagal poreikius.
Pasivaišinus skaniais pietumis dalyvės pasijuto artimesnės viena kitai ir šios bendravimo ir diskusijų popietės metu gamtos ir gėlių apsuptyje buvo sukurtas geros savijautos ir nuotaikos faktorius- geras oras, saulė, šviesa, geros mintys…

IMG 5952a

Dominavo mintys apie požiūrio keitimą į senėjimą, nusiteikimas imtis veiksmų gerinti sveikatą, stiprinti save fiziniais pratimais. Apsikeitėme sveikatai naudingų patiekalų receptais, diskutavome apie prieskonių naudą. Aptarėme suvokimo įgudį-kas žmogui naudinga ir efektyvu.
Per emocinį ir tarpusavio bendravimą žmonės sugeba geriau pažinti save, savo galimybes ir jas panaudoti motyvuojant save rūpintis sveikata, filosofiškai pasitikt senatvę, nenustoti domėtis supančiu pasauliu. Sukaupta išmintis, geras žodis, aktyvumas yra prasmingas kriterijus gerai vertinti ir gerbti save, pasiekti asmenybės išraišką.

IMG 5972a

Netikėtu aspektu sužavėjo Aldonos Petruško ir Janinos Vaskelienės  meninis pasirodymas-inscenizuotas jumoristinis dainų popuri, bei Irenos Danguolės Liškienės inscenizacija-hipochondrikės senelės nepagrįstas, begalinis noras lankytis pas gydytojus ir būtinai gauti siuntimą į stacionarią palatą.
Šie namų darbų pasirodymai visiems suteikė daug juoko, gerų teigiamų emocijų, praskaidrino nuotaikas. Supraome, kad kūrybinė veikla ir saviraiška leidžia atsiskleisti, išlaisvėti savo talentams, viskuo domėtis. Toks saviraiškos pasirinkimas galbūt sudomins ir kitus nebijoti atskleisti savo sugebėjimus, kurių net nežino , kad turi.

IMG 5962a

Po tokios dozės geros nuotaikos ir juoko su linksma gaidele dar atlikome ir fizinio atsipalaidavimo pratimus, kuriuos demonstravo pačios dalyvės.

IMG 5965a

Po atokvėpio valandėlės degustavome arbatas, o baigiamuoju akcentu pasirinkome dalyvauti viktorinoje “Ar žinai?”, kurią organizavo ir vedė Regina Zbarauskienė. Kiekviena dalyvė turėjo teisę atsakyti į burtų kelių pateiktą klausimą. Klausimai buvo tarytum nesunkūs, gyvenimiški, buitiški, bet ir sunkiai įkandami. Viktoriną laimėjo visi, nes viktorinos vedėja visus neatsakytus klausimus komentavo, paaiškino, todėl visi pasisėmė naujų netikėtų žinių ir visi buvo apdovanoti prizais, įspūdžiais, gera savijauta. Kiekvienas dalyvis papildė vienas kitą, sustiprino pagarbą vieni kitiems.

Šios edukacinės stovyklos bendravimas įpareigoja būti ir toliau aktyviems, padėti sau ir kitiems realizuoti savo sugebėjimus ir pomėgius.

Janina Stankaitienė
Projekto “Sveiko ir aktyvaus senėjimo mokykla” vadovė,
LSB Ukmergės sk. savanorė

IMG 5968a

IMG 5976a

IMG 5988aIMG 5990a

Ankstesnis straipsnisSodyboje rado išardytą krosnį, pasigedo metalo
Kitas straipsnisBendrasis pagalbos centras bandys tramdyti piktavališkus skambintojus

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia