Pradžia Aktualijos Pranešimai Želvoje – neįprasti svečiai

Želvoje – neįprasti svečiai

2243
0
Želvos centre stovinti Žirgų skulptūra taip pat primena senąsias šio krašto tradicijas
Želvos centre stovinti Žirgų skulptūra taip pat primena senąsias šio krašto tradicijas

Gegužės 31 – birželio 1 dienomis želviškiai pasitiks neįprastus svečius – kinkinių žygio su arkliais – žemaitukais dalyvius. Smagu, kad kaip viena iš lankytinų vietų šįkart numatyta Želva. Kaip teigė žygio organizatoriai, Želva pasirinkta ne vien todėl, jog ji žygio dalyviams pakeliui – mat miestelio herbe pavaizduotas arklys – žirgas, tad prasminga čia su šiais seniau buvusiais nepakeičiamais žmogaus ūkio pagalbininkais ilgėliau stabtelėti, pasirodyti „gyvai“.

O tradicinį kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!” Lietuvos Respublikos šimtmečio proga organizuoja Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, Punsko valsčiaus savivaldybė, Lazdijų žirgininkų klubas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus.

Želvos herbe pavaizduotas žirgas – arklys

Ketvirtasis tradicinių kinkinių žygis su žemaitukais šiemet vyks nuo gegužės 27 iki birželio 2 d. Jo maršrutas iš Punsko (Lenkija) į Niūronis drieksis pro Lazdijus, Alytų, Žiežmarius, Čiobiškį, Kernavę, Želvą ir Anykščius. Žygis prasidės gegužės 27 d. Punske, Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje 8 val. (Lietuvos laiku 9 val.) prasidėsiančiomis Šv. Mišiomis, po kurių, iš pagrindinės aikštės tradiciniai kinkiniai bus išlydėti į kelią.

Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį.

Tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės žirgelius, susėdę į vežimus mediniais ratais, pasipuošę raštuotomis gūniomis, apsirėdę senoviškais drabužiais, visą savaitę keliaus iš Punsko į Arklio muziejų, o birželio 2 d. dalyvaus šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ atidarymo parade. Šventėje bus pristatyti žemaitukai ir skirtingiems etnografiniams regionams būdingi kinkiniai. Pasirodę šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ parade, žygio dalyviai įsikurs Arklio muziejaus Aukštaitiškoje sodyboje surengtame kermošiuje.

Želvoje šio neįprasto žygio dalyviai turėtų pasirodyti gegužės 31 d., ketvirtadienį, 19 val. Visi želviškiai ir miestelio svečiai kviečiami susirinkti miestelio centre prie Žirgų skulptūros – čia laukia prasmingas susitikimas, įdomūs pašnekesiai su svečiais.

O birželio 1 d., penktadienį, 10 val. toje pačioje vietoje žygio dalyviai ves netradicinę pamoką Želvos gimnazijos pradinių klasių mokiniams (tai irgi prasminga, nes birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, ir ši pamoka jiems – tarsi dovana).

Gera, kad mūsų mažų miestelių neaplenkia išskirtiniai svečiai. Tad džiaukimės tuo ir svetingai pasitikime juos, nes ne veltui sakoma: ,,Svečias į namus – džiaugsmas širdyje”.

Želvos bendruomenės ir A. Baranausko bei A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

 

Ankstesnis straipsnisUkmergės Užupio pagr. mokyklos laikraštis Nr. 7 2017/2018
Kitas straipsnisXVIII nacionaliniame mokinių Č.Kudabos konkurse dalyvavo ir ukmergiškis

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia