Pradžia Aktualijos Pranešimai Ukmergės raj. Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja: Užmirštos grėsmės

Ukmergės raj. Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja: Užmirštos grėsmės

2357
0
freeimages.com nuotr.
freeimages.com nuotr.
freeimages.com nuotr.
freeimages.com nuotr.

XXI amžius – naujųjų technologijų ir pasiekimų viršūnių amžius, kuriame mes visi kasdien sukamės ir sugebame džiaugtis daugeliu dalykų. Galime be pertraukos bendrauti vieni su kitais, nepaisant kokiame pasaulio gale esame, leidžiame sau mėgautis neribotu internetu ir dar daug kitų dalykų. Tačiau kiek iš mūsų pamiršo, kad naujosios technologijos ir žmogaus ėjimas pirmyn atneša ir neigiamų dalykų?

Kiekvienas iš mūsų esame puikiai girdėjęs žodžius kaip „narkomanas“, „narkotikas“, „priklausomybė“. Tačiau tik nedaugelis iš žmonių supranta šių žodžių rimtumą ir grėsmę. Jei šalia esantis žmogus pasako kažką susijusio su „žolyte“ dauguma iškart numoja ranka, esą „ juk tai nieko nereiškiantis narkotikas“, o kiti net drįsta teigti, jog toks dalykas kaip marihuana yra puikus vaistas nuo ligų ir blogos nuotaikos. Bet juk visi iš mūsų sulauksime tokio amžiaus, kai jau turėsime savo vaikų, vėliau anūkų ir negi nenorėtumėte žinoti, kokios grėsmės nuo tokių „nekaltų“ dalykų gali jiems grėsti?

Narkomanijos keliamos problemos yra labai plačios ir nupasakoti jas visas yra beveik neįmanoma, tačiau kiekvienas iš mūsų turi žinoti kelias esmines. Mūsų jaunimas jau nuo mažų dienų turi būti mokomas, kad naudoti narkotines medžiagas nėra „kieta“ ar labai protinga, tai nepavers jų geresniais kitų akyse, taip pat mes visi turime suprasti, kad narkotikus platina ir vartoja ne tik nepasiturintys žmonės, bet žymiai dažnesnis atvejis, kuomet tvarkingos ir turtingos šeimos vaikas „užkliūna“ už šių pinklių. Taip pat didelis veiksnys gali būti vaiko ar asmens moralinės problemos, dėl to mes turime kalbėtis vieni su kitais , kad nekiltų noras savo baimes ir problemas numalšinti kitaip.

Narkotinės medžiagos ( narkotikai) – tai gamtinės ar sintetinės medžiagos, kurios dėl kenksmingo poveikio ar piktnaudžiavimo jomis sukelia sunkų žmogaus sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį psichine ir fizine priklausomybe. Tokios medžiagos apima plačią preparatų skalę, įskaitant narkotikus, psichotropines medžiagas, raminamuosius ir migdomuosius vaistus, anestetikus, alkoholį ir tabaką. Vieni iš geriausiai žinomų mums narkotikų yra : Kokainas, Amfetaminas, Opijatai(aguonos), Marihuana. Žinoma tai nėra vieninteliai narkotikai, tačiau juos dažnas žmogus girdi dažniausiai, tiek žiniasklaidoje, tiek kasdieniniame gyvenime.

Tėvų mokymas ir daugkartinis kartojimas ko galima ir negalima daryti, dar nėra didžiausias viską lemiantis veiksnys. Šiuo metu vyksta daug prevencinių programų, kurios supažindina jaunimą „iš arčiau“ su visomis baisybėmis, kurios atsiranda tapus priklausomu nuo narkotikų, leidžia suprasti koks žmogus gali būti narkomanas, parodo, jog išgyti nuo to yra labai sunku ir kartais net neįmanoma. Kuo dažniau mes skatinsime savo jaunąsias atžalas eiti į tokius renginius, paskaitas, bendrauti su žmonėmis, kurie puikiai apie tai nusimano, tuo greičiau mūsų visuomenėje pradės mažėti narkotinių medžiagų vartojančių paauglių, o vėliau ir suaugusiųjų.

Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už savo pačių poelgius, bet ateina amžius, kai tampame atsakingi ir už kitus, todėl rūpinkitės vieni kitais, turėkite tvirtus ir šiltus šeimos santykius, žiūrėkite su kuo bendrauja jūsų sūnus ar dukra, bendraukite ir neleiskite jiems užsidaryti savyje. Jei taip darysime kiekvienas, būsime tikri, kad mūsų šeimoje, o tuo labiau visuomenėje narkotines medžiagas vartojančių ir platinančių asmenų vis mažės.

Georgijus Smoliakas , Smurto artimojoje aplinkoje prevencinės programos koordinatorius

Ankstesnis straipsnisUkmergės Bočiai lankėsi Latvijoje
Kitas straipsnisSusikeista rolėmis: klientas kerpa kirpėją

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia