Pradžia Aktualijos Pranešimai Ukmergės įmonės imasi medelių sodinimo iniciatyvos

Ukmergės įmonės imasi medelių sodinimo iniciatyvos

3044
1

Antradienį, balandžio 30 dieną Ukmergėje veikiančių BAC GROUP gamybinių įmonių darbuotojai biuro patalpas paliko kiek anksčiau ir išskubėjo į Šešuolių girią. Tikslas – ne pasivaikščiojimas, bet medelių sodinimo iniciatyva.

BAC GROUP – keturių gamybinių įmonių grupė, kurių 3 – „Užmojai su garantijomis“, „Universalūs medžio produktai“ ir „UPM Technika“ veikia Ukmergėje, o viena – „Apvalūs medžio gaminiai“ – įsikūrusi Vievyje. Visų bendrovių veikla vienaip ar kitaip susijusi su mediena: trys veikia baldų pramonės srityje, o viena – gamina įrenginius, vienas iš pagrindinių produktų – briketavimo presas, dažnai naudojamas kurui skirtų medžio briketų gamybai.

BAC GROUP vadovas Audrius Dabužinskas mano, kad tokia akcija turėtų tapti tradicija kiekvienoje gamybinėje bendrovėje. „Nors patys tik pirmą kartą organizavome tokio pobūdžio talką, bet iniciatyvos nauda niekada neabejojau. Visų pirma, tai duoklė miškui – visi gausiai naudojame jo produktus, todėl kiekvienas turėtų bent po medį pasodinti. Taip pat tikimės, kad galime bent šiek tiek padėti urėdijai miškų priežiūros darbe. Ir trečia – geri pavyzdžiai užkrečia, o kuo daugiau įmonių jungsis prie talkos, tuo daugiau naudos miškui.“, – teigia jis.

Šešuolių girininkas Kęstutis Jarmalavičius pritaria A. Dabužinskui, anot jo, šiemet – tai pirma tokia verslo iniciatyva Šešuolių girioje, tačiau miškas tik apsidžiaugtų, jeigu panašių talkų būtų ir daugiau. “ BAC GROUP darbuotojai pasodino 1200 eglučių, kurios augs maždaug 0,4 hektaro plote. Tuo tarpu kirtimo plotas gali siekti ir 5, ir net 8 hektarus, tad darbo atsodinant mišką – iš ties nemažai. Taigi bet kokią pagalbą labai vertiname ir skatiname, na o mes, girininkija, savo ruožtu tikrai suteiksime ir visas reikalingas priemones, ir sodinukus, ir papasakosime, pamokysime, kaip tinkamai sodinti.“, – sako K. Jarmalavičius.

Šešuolių giria – miškų masyvas Lietuvoje, išsiplėtęs Širvintų ir Ukmergės rajonuose, 2 km į šiaurės vakarus nuo Širvintų. Priklauso Ukmergės miškų urėdijai (Šešuolių, Pakertušės, Širvintų girininkijoms) ir apima 51,1 km² plotą. Daugiausiai medynų sudaro eglynai, beržynai, drebulynai, pušynai, vyrauja pusamžiai medžiai.

UAB „BALTIC AMERICAN CONCORD

Ankstesnis straipsnis„Ukmergės balandžiai“ kviečia pažinti Ukmergę žaidžiant!
Kitas straipsnisSu profesine švente pasveikinti medicinos darbuotojai

1 KOMENTARAS

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia