Pradžia Aktualijos Pranešimai Ukmergės rajone – gripo epidemija: kaip elgtis gripo epidemijos metu

Ukmergės rajone – gripo epidemija: kaip elgtis gripo epidemijos metu

1246
0
sneezefreeimages

sneezefreeimages

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo 2016 m. vasario 2 d. paskelbta gripo epidemija Ukmergės rajone. Rajono gyventojų sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) per sausio 25-31 dienomis, viršijo gripo epideminį slenkstį, t.y. registruoti 564 susirgimai gripu ir ŪVKTI (t.sk. klinikinių gripo atvejų skaičius sudarė 32,27 proc.), sergamumas sudarė 155,88 atvejai 10 000 gyventojų.

Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI 5,3 karto viršijo suaugusiųjų (10 000 gyventojų atitinkamai 477,96 ir 89,64). Vaikų sergamumas tik gripu 7,8 kartų viršijo suaugusiųjų (10 000 gyventojų atitinkamai 181,46 ir 23,33).

Atsižvelgdami į Ukkmergės rajono gyventojų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklius, Visuomenės sveikatos centras rekomendavo savivaldybės administracijos vadovui skelbti gripo epideminį laikotarpį rajone. Jo metu prašoma įpareigoti įmones, įstaigas ir organizacijas vykdyti priemones, numatytas “Gripo ir ŪVKTI profilaktikos ir priešepideminių priemonių Ukmergės rajone plane”, patvirtintame Ukmergės raj. savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. sausio 24 d. įsakymu nr. 13-113.

Gripo epideminis laikotarpis skelbiamas, kai sergamumo gripu ir  ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Paskelbus gripo epidemiją, būtina laikytis gripo plitimą ribojančių priemonių:

* dažnai plautis rankas, o jei nėra galimybės – rankas valytis drėgnomis servetėlėmis, kurias po panaudojimo tuojau pat išmesti;

* su savimi turėti vienkartinių nosinių;

* kosėjant ar čiaudint burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu, šaliku, drabužio skvernu ar į kalnierių ir nusisukti nuo kitų žmonių;

* panaudotas vienkartines nosines tuojau pat išmesti ir nedelsiant nusiplauti  ar nusivalyti drėgna servetėle rankas;

* kitam žmogui čiaudint ar kosint, sulaikyti kvėpavimą ir kelis žingsnius atsitraukti nuo jo saugiu atstumu – daugiau nei 1 m. ir nusisukti;

* įstaigoje, darbo vietoje ar didesniame žmonių susibūrime dėvėti vienkartines medicinines kaukes;

* dažnai vėdinti patalpas;

* dažnai drėgnai valyti grindis ir kitus aplinkos paviršius bei dažnai liečiamus daiktus tokius kaip durų rankenos, laiptų turėklai, kompiuterių klaviatūros ir pelės, vandens nupylimo sistemų rankenėlės ar mygtukai tualetuose ir pan.

* susirgus neiti į darbą ar į pamokas, kad neužkrėsti aplinkinių, sirgti lovoje, vengti viešumos, netgi su medikais bendrauti, jei tai įmanoma, telefonu.

Visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyriaus informacija

Ankstesnis straipsnisPolicijos suvestinė: pavogė automobilį, sumušė prie klubo
Kitas straipsnisLietuvoje pradėjo veikti naujoji užstato sistema

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia