Pradinis Aktualijos Pranešimai Priminimas auginantiems vaikus: už gruodį gaunamos vaiko priežiūros išmokos būna mažesnės

Priminimas auginantiems vaikus: už gruodį gaunamos vaiko priežiūros išmokos būna mažesnės

1854
0
vilkmerge.lt nuotr.
vilkmerge.lt nuotr.

„Sodra“ primena mažus vaikus auginantiems ir vaiko priežiūros išmokas gaunantiems tėveliams, kad dėl skirtingo neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymo šios išmokos už gruodį visada būna kiek mažesnės. Išmokų skirtumą tėveliai susigrąžina pateikę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją.

Taip nutinka dėl to, kad apmokestinant vaiko priežiūros išmokas gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Tačiau, išmokant išmokas už praėjusius mokestinius laikotarpius (praėjusius metus), gyventojų pajamų mokestis išskaičiuojamas netaikant NPD, todėl sausį (už praėjusių metų gruodį) išmokamos vaiko priežiūros išmokos būna mažesnės.

Šie pinigai niekur nedingsta ir juos išmokų gavėjai galės susigrąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikę metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją bei joje nurodę priklausantį metinį NPD. Permokėta GPM suma bus sugrąžinta į deklaracijoje nurodytą išmokos gavėjo sąskaitą.

sodra.lt

Ankst straipsnisOFICIALU: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko
Sekantis straipsnisLietuvos paštas mažina popierinių pranešimų siuntimą

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą