Pradžia Aktualijos Pranešimai Pasaulinei vandens dienai – Lietuvos hidrogeologijos atlasas

Pasaulinei vandens dienai – Lietuvos hidrogeologijos atlasas

2459
0

Šiandien minimą Pasaulinę vandens dieną Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos pasitiko su parengtu Lietuvos hidrogeologijos atlasu. Artimiausiu metu jis pasirodys atskiru leidiniu.

Šis atlasas – tai šalies hidrogeologų kelių dešimtmečių darbų sąvadas. Jame bus galima rasti visą informaciją apie požeminį vandenį, brangiausią Lietuvos turtą.

JAV mokslininkų duomenimis, tik vienas iš šešių planetos gyventojų gali naudotis tinkamu ir saugiu vandeniu. Mūsų šalis šiuo požiūriu itin turtinga. Turime gausius ne tik paviršinio, bet ir požeminio vandens išteklius. Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kur centralizuotam vandens tiekimui ir individualiam apsirūpinimui naudojamas tik požeminis vanduo. Šalies vandenvietėse hidrogeologų ištirti požeminio vandens išžvalgytieji ištekliai per parą siekia 3,75 mln. kubinių metrų, o šiuo metu jo išsiurbiama tik apie 0,4 mln. kubinių metrų.

Naujajame Lietuvos hidrogeologijos atlase pateikta daugiau kaip 70 žemėlapių, duomenys apie gėlo požeminio vandens formavimąsi, geoterminį režimą, kiekybinę ir kokybinę būklę, mineralinio vandens paplitimą.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Ankstesnis straipsnisŽemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklių naujovės
Kitas straipsnisNeštis namo rastą sveiką žvėrių ar paukščių jauniklį – jokiu būdu

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia