Pradžia 112 Pranešimai Angelų sargų diena paminėta Policijos departamente

Angelų sargų diena paminėta Policijos departamente

1947
0

Spalio 2-osios popietę Angelų sargų diena paminėta Policijos departamente. Svarbiausi svečiai buvo policijos veteranai – jei ne šių žmonių nuoširdus darbas apginant atkurtą mūsų valstybės nepriklausomybę ir atkuriant policiją, vargu ar šiandien minėtume profesinę šventę.

Džiugu, kad vėl visas būrys pareigūnų, dirbusių per anuos sausio įvykius, apdovanoti ženklu „Už atliktą pareigą 1991 m.“. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas už atliktą pareigą 1991-aisiais apdovanojo mūsų Lietuvos policijos veteranų asociacijos Ukmergės filialo narį Aleksandras Chilėvič, kuris buvo Ukmergės r. VRS, Patrulinės tarnybos milicijos seržantas.

1991.01.09 d. Ukmergės r. Vidaus reikalų skyriaus viršininko, milicijos papulkininko Anatolijaus Kovalenko nurodymu buvo komandiruotas į Vilnių prie Aukščiausios Tarybos – atkuriamojo seimo galimų provokacijų užkardimas, viešosios tvarkos palaikymas, piliečių apsauga ir gynimas. Buvo sudarytas „saugos koridorius“ tarp žmonių prie Seimo ir susirinkusių prie Mažvydo bibliotekos „Jedinstvenininkų“.

1991.01.16 d. Ukmergės r. Vidaus reikalų skyriaus viršininko, milicijos papulkininko Anatolijaus Kovalenko nurodimu komandiruotas į Vilnių 2-iems paroms viešosios tvarkos palaikyti per sausio 13-osios gynėjų laiduotuvės. Po laiduotuvių buvo paskirtas patruliuoti prie Aukščiausios Tarybos (Seimo).

1991.03.21-24 d. komandiruotas į Vilnių 4-oms paroms viešosios tvarkos palaikyti per LRT darbotojų bado akciją Konarskio g.49. Budėjo prie badaujančiųjų vagonėlių tamsiu poros metu. Taip pat dalyvavo buvosio JAV prezidento Ričardo Niksono vizito metu į Vilnių Antakalnio kapinėse pareigunų sudarytoje užkardoje.

Taip pat buvo apdovanotas Sigitas Lapka, kuris tuo metu buvo Ukmerg4s raj. VRS Nežinybinės apsaugos skyriaus vyr. inspektorius leitenantas. 1991 m. sausio 9 d. Prie aukščiausiosios tarybos atkuriamojo seimo, galimų provokacijų užkardimas, viešosios tvarkos palaikymas, piliečių apsauga ir gynimas. Kaip jis pats pasakojo “ Mes buvome išrikiuoti dviem eilėmis, padarėme kolidorių, nes tuo metu ant Respublikinės bibliotekos laiptų mitingavo „jedinstvininkai“. Aš iš pradžių stovėjau pirmoje eilėje veidu į Respublikinės bibliotekos pusę, po to perkeltas į antrą eilę. Įtampa buvo didžiulė iš „jedinstvininkų“ pusės pastoviai girdėjosi įvairios replikos, keletą kartu buvo mesti įvairūs daiktai. “

Georgijus Smoliakas

Ankstesnis straipsnisVilniaus regione nuo spalio pradžios sustiprinta žvejybos kontrolė
Kitas straipsnisKaip elgtis per smarkų vėją: keturi ESO patarimai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia