Pradžia 112 Įvykiai Ukmergėje vairavęs neblaivus vairuotojas naktį praleido areštinėje

Ukmergėje vairavęs neblaivus vairuotojas naktį praleido areštinėje

3586
0

Sausio 1 d., apie 19.53 val. Ukmergėje, Antakalnio gatvėje Ukmergės rajono policijos komisariato policijos patruliai sustabdė automobilį Volvo S40. Jį vairavo Vilniuje gyvenantis 29-erių metų vyriškis. A

lkoholio kiekio matuokliu vairuotojui buvo nustatytas 2,13 promilių girtumas. Automobilis buvo nuganbentas į transporto priemonių saugojimo aikštelę. Vairuotoją pareigūnai nuvežė į ligoninę, kur jam buvo paimtas kraujas. Kadangi nuo sausio 1 d. vairavimas esant neblaiviam, jeigu kraujyje daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, kvalifikuojamas kaip nusikaltimas, policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įsigaliojus Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso pataisoms, sugriežtinusioms vairuotojų atsakomybę, tai pirmas toks ikiteisminis tyrimas. Vairuotojui pareikšti įtarimai, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d.. Asmuo buvo sulaikytas, kol bus atlikti ikiteiminio tyrimo veiksmai.

Priminsime, kad nuo 2017 m. sausio 1 d., griežtinama neblaivių vairuotojų atsakomybė. Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse numatoma, kad asmuo, vairavęs transporto priemonę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, baudžiamas bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų.

Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. policijos komisariato informacija

vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Ankstesnis straipsnisPer paskutinę praėjusių metų savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 5 kartus
Kitas straipsnisApdovanoti geriausi krepšininkai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia