Pradžia 112 Įvykiai Nustatinėjami kaltininkai, nukirtę ąžuolą su mažojo erelio rėksnio lizdu

Nustatinėjami kaltininkai, nukirtę ąžuolą su mažojo erelio rėksnio lizdu

3158
0
Vilniaus RAAD nuotr.
Vilniaus RAAD nuotr.
Vilniaus RAAD nuotr.
Vilniaus RAAD nuotr.

Apie Ukmergės miškų urėdijos Žaliosios girininkijos miške Širvintų rajone nukirstą ąžuolą, kuriame buvo mažojo erelio rėksnio lizdas, Aplinkos ministerijai pranešė tokiu nusikaltimu gamtai pasipiktinęs žmogus.
Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų r. agentūros pareigūnai ir Valstybinės miškų tarnybos Vilniaus skyriaus specialistai tuoj pat nuvyko į nurodytą vietą. Medį su mažojo erelio rėksnio lizdu nukirtęs piktadarys turbūt tikėjosi, kad apie tai niekas nesužinos. Tačiau lizdas yra registruotas Aplinkos ministerijos Saugomų rūšių informacinėje sistemoje, užfiksuotos tikslios jo koordinatės.

Pasak aplinkosaugininkų, visiškai nesuprantami tokio poelgio motyvai, nes nukirstas ąžuolas taip ir liko gulėti, o po jo šakomis – lizdo likučiai. Pareigūnai šiuo metu nustatinėja kaltininkus.

Mažasis erelis rėksnys yra saugomas paukštis, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Sunaikinusiems jo lizdą gresia administracinė atsakomybė. Be to, už sunaikintą lizdą teks atlyginti 580 eurų žalą gamtai. Kaltininkams gresia administracinė bauda ir už neteisėtai nukirstą ąžuolą. Jie taip pat turės atlyginti miškui padarytą žalą, kurią apskaičiuos Valstybinė miškų tarnyba.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Ankstesnis straipsnisVilniaus apskrities policijos vadovybė pokyčius policijoje aptarė Ukmergėje
Kitas straipsnisUkmergiškių šeima verslą kuria Ukmergėje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia