Pradžia Verslas Verslo naujienos Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius ryžių dribsnius ir stiklinius puodelius

Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius ryžių dribsnius ir stiklinius puodelius

1807
0
dribsniai

dribsniai

Vartotojai gali grąžinti prekybininkams įsigytus nekokybiškus biodinaminius ryžių dribsnius „Bauck Hof” firmos „Reis Flocken” (Vokietija, tinkamumo vartoti terminas iki 2016-12-18, išfasuoti popierinėse pakuotėse po 0,5 kg) ir stiklinius 300 ml puodelius „Aurora“ (pagaminti Kinijos įmonėje „Zibo golden sailing light industrial products CO LDT“, brūkšninis kodas 2000225316687) bei atgauti sumokėtus pinigus.

Ištyrus biodinaminių ryžių dribsnius Nacionalinio maisto veterinarijos rizikos vertinimo institute, mėginyje rasti negyvi suaugę aruodiniai kenkėjai. Įvertinus tyrimų rezultatus, nuspręsta, kad ryžių dribsniai (kurie į prekybą buvo pateikti sandariose pakuotėse) buvo užteršti ankstesniuose maisto tvarkymo etapuose, greičiausiai sandėliuojant ar fasuojant nebuvo užtikrintas higienos reikalavimų laikymasis.

puod

Informaciją apie nesaugius kiniškus stiklinius puodelius Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo Skubiųjų parnešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF), kurioje nurodyta, kad iš puodelių išsiskiriantys švino ir kadmio kiekiai 4 kartus viršija leistinus kiekius, todėl kelia pavojų žmonių sveikatai.

Šiuos nesaugius produktus į Lietuvą įvežusioms įmonėms – UAB „Sveiki produktai” (144 pakuotės ryžių dribsnių po 0,5 kg) ir UAB „Maxima LT“ (daugiau kaip 13,5 tūkst. puodelių) nurodyta surinkti iš rinkos nekokybiškas prekes.

vmvt.lt

Ankstesnis straipsnisTV laida apie Vaitkuškio dvare gyvenusių grafų Kosakovskių giminę
Kitas straipsnisPremjere, kokia pornografija jums patinka labiau?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia