Pradžia Verslas Verslo naujienos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bus pavaldi Žemės ūkio ministerijai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bus pavaldi Žemės ūkio ministerijai

1900
0

Seimas po pateikimo pritarė Veterinarijos ir Maisto įstatymų projektams, kuriuose numatyta, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) būtų pavaldi Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM). Priėmus Veterinarijos įstatymo projektą, būtų pakeistas ir VMVT ir jos vadovo statusas, jam keliami reikalavimai, vadovo pavaldumas ir atskaitomybė, tokiu būdu, pasak žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, ministerijai bus suteikta galimybė ir teisinės priemonės efektyviau formuoti valstybės politiką maisto ir veterinarijos srityse bei užtikrinti efektyvesnį VMVT vadovo atsakomybės taikymą.

Pakeitus VMVT statusą į „įstaigą prie Žemės ūkio ministerijos“, sumažėtų asignavimų valdytojų skaičius, dėl to palengvėtų valstybės biudžeto planavimo, vykdymo ir vertinimo procesas, sumažėtų ir asignavimų valdymo, apskaitos bei kontrolės išlaidos. VMVT pakeitus statusą, jos vadovą skirtų ir atleistų žemės ūkio ministras. Pokyčiai, pasak žemės ūkio ministro B. Markausko, ne tik leis geriau kontroliuoti tarnybos veiklą, bet ir prisidės prie bendros viešojo sektoriaus pertvarkos, mažinant Vyriausybės įstaigų skaičių.

„Parengėme Veterinarijos įstatymo bei Maisto įstatymo pakeitimų projektus, kuriais siekiame sudaryti teisines sąlygas pakeisti VMVT statusą iš Vyriausybės įstaigos į įstaigos prie ŽŪM. Seimui pritarus šiems projektams bus uždegta žalia šviesa efektyvesniam VMVT darbui, peržiūrimos ir naikinamos dirbtinai sukurtos ir perteklinės, besidubliuojančios sritys, tad bus taupomos ir valstybės lėšos. Ši pertvarka – tai natūrali XVII-osios Vyriausybės programos, numatančios valstybės administravimo sistemos pertvarką, tąsa”, – teigia žemės ūkio ministras.

Dauguma pagrindinių įstaigų, dalyvaujančių formuojant ir įgyvendinant valstybės politiką žemės ūkio srityje, yra įstaigos prie ŽŪM, todėl siūlomais įstatymų projektų pakeitimais siekiama užtikrinti tinkamą ir efektyvesnį visų institucijų, susijusių su žemės ūkio politika, funkcijų atlikimą.

Šiuo metu VMVT yra tiesiogiai pavaldi Vyriausybei, kuri skiria ir jos vadovą.

LR Vyriausybės informacija

Ankstesnis straipsnisKultūros įstaigų vadovų kadencijos užtikrins didesnį efektyvumą
Kitas straipsnisPareigūnų automobiliuose apsigyvens pliušiniai meškiukai nukentėjusiems vaikams

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia