Pradžia Verslas Ukmergės verslas Ukmergės rajono gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

Ukmergės rajono gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

4038
0
vilkmerge.lt nuotr.
vilkmerge.lt nuotr.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2018 metams. Tai patogiausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI adresu www.vmi.lt . Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti Lietuvoje jau įsigijo per 106 tūkst. gyventojų.


„VMI pastebi, kad vis daugiau gyventojų naudojasi elektroninėmis paslaugomis. 2017 m. iš daugiau nei 346 tūkst. su verslo liudijimų išdavimu, pratęsimu, nutraukimu susijusių operacijų net 44 proc. buvo atlikta elektroniniu būdu, tai yra 7 proc. daugiau nei pernai,“ – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė primindama, kad verslo liudijimus įsigyti neišėjus iš namų taip pat galima ir naudojantis programėle išmaniesiems telefonams e.VMI. Programėlę galima rasti VMI svetainėje: Apie VMI – Administracinė informacija – Mobiliosios programėlės.

VMI pažymi, kad fiksuoto dydžio pajamų mokestį už verslo liudijimus nustato savivaldybės. Įvairių verslo liudijimų rūšių kaina svyruoja nuo 1 Eur iki 1080 Eur. Palyginamąją kainų lentelę ir savivaldybių sprendimus dėl fiksuoto dydžio pajamų mokesčio ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2018 metams, galima rasti VMI interneto svetainėje, adresu o pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle (www.vmi.lt – Apie VMI – Paslaugos – Skaičiuoklės – Verslo liudijimų skaičiuoklė), nesunku savarankiškai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas. Palyginti su 2017 m. Ukmergės rajono savivaldybė 2018 metams tarifus išlaikė nepakitusius.

VMI atkreipia dėmesį, kad pasikeitė teisės aktai, reglamentuojantys valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą, todėl gyventojams tikslinga pasidomėti dėl prievolės mokėti šias įmokas vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą. Apskaičiuoti socialinio draudimo įmokas galima naudojantis „Sodros“ verslo liudijimų skaičiuokle (http://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/verslo_liudijimo_skaiciuokle#step1).

Daugiau naudingos informacijos apie verslo liudijimų išdavimą, pratęsimą ir nutraukimą rasite Mokesčių inspekcijos tinklalapyje www.vmi.lt arba paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 (+370 5 255 3190). Konsultacijos telefonu įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

vmi.lt

 

PDF dokumentai

 

Ankstesnis straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Degė automobilis; Apgavo sukčiai; Smurtavo namuose
Kitas straipsnisSiesikų gimnazistai aplankė senelius

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia