Pradžia Verslas Ukmergės verslas Susikeista rolėmis: klientas kerpa kirpėją

Susikeista rolėmis: klientas kerpa kirpėją

4140
0
Vaidilutės kolektyvas džiaugiasi pavykusiu konkursu
Vaidilutės kolektyvas džiaugiasi pavykusiu konkursu
Vaidilutės kolektyvas džiaugiasi pavykusiu konkursu
Vaidilutės kolektyvas džiaugiasi pavykusiu konkursu

Kirpėja-stilistė Andželika Narbutaitė – drąsi ir originali moteris. Iš Šilutės kilusi ir prieš 4-rius metus į Ukmergę persikrausčiusi profesionalė tiek pat laiko puošia ir gražina ne tik ukmergiškius. Klientai pas Andželiką atvažiuoja iš Vilniaus, Kauno, aplinkinių rajonų. Kirpėja-stilistė labai myli savo darbą ir niekada nebijo eksperimentuoti. Nebijo stebinti.

Visus šiuos metus Ukmergėje Andželika dirba grožio salone „Vaidilutė“. Neseniai salonas atšventė savo ketvirtąjį gimtadienį. Šia proga Anželikai kilo sumanymas pradžiuginti ir ištikimus klientus, ir koleges. Įvyko savotiškas performansas – stebint daugybei akių, klientas kirpo ir šukavo savo kirpėją.

Kaip viskas prasidėjo?

Šią mintį – su klientu apsikeisti vaidmenimis – Andželika brandino seniai. Pati sugalvojo, nebuvo niekur nei mačiusi, nei skaičiusi. Nusprendė, kad tai gali būti įdomi patirtis ir laukė tinkamo meto.

Galbūt kaltas žemaitiškas temperamentas, bet savo sumanymus, kurių turi begalę, moteris įgyvendina iki galo. Nutarusi, kad atėjo laikas realizuoti idėją, Andželika pasitelkė feisbuką.

Mielos klientės ir mieli klientai!
Jau 4 metai jus gražinu ir labai norėčiau, kad kažkas is jūsų salono „Vaidilutė“ gimtadienio proga padarytų man šukuoseną: klientas puošia, šukuoja savo kirpėją. Nesvarbu, kaip išeis, vis tiek būsite įvertinti ir apdovanoti. Mielai lauksiu norinčių. Reikia tik daug kartų rašyti NORIU“, – tokio turinio žinutę kirpėja-stilistė paskelbė savo paskyroje.

Parašė, kad mielai laukia norinčių dalyvauti šioje atrakcijoje – ir

Klientė laukia meistro
Klientė laukia meistro

sulaukė. Andželikos sumanymas buvo palydėtas daugybe komentarų su daugybe žodžių „noriu“. Iškilo klausimas, kaip atsirinkti. Visus nurungė Tadas Karvelis – „noriu“ parašė gal tūkstantį kartų. Andželiką kiek nustebino, kad tokią uolią iniciatyvą rodo būtent vaikinas. Tarp atrinktųjų dalyvių buvo ir mergina – Vaida Lukšaitė. Dalyvauti panoro ir artimas Andželikos bičiulis bei klientas Tadas Balžekas. Tačiau, kadangi šis Tadas atvirai prisipažino, jog kerpa tik plikai, Andželika nuo avantiūros susilaikė. Bičiuliui teko užduotis įamžinti veiksmą fotoaparatu.

Kaip viskas vyko?

Pagal iš anksto kruopščiai sudėliotą scenarijų, kurio neprireikė: visas veiksmas buvo smagi improvizacija, pertraukiama šmaikščių komentarų ir juoko pliūpsnių.

Kaip ta skraistė užsisega
Kaip ta skraistė užsisega?

Andželika sėdi salone ant sofutės ir laukia, kol atsilaisvins (iš tikrųjų – atvyks į darbą) jos kirpėjas. Tadas žino, kad pirmiausia klientui plaunama galva. Andželika supranta: jei į procesą bus įtraukta ir ši procedūra, spektaklis užsitęs iki vakaro. Todėl mandagiai atsisako.

Tadas mėgina užsisegti kirpėjo diržą ir labai nustemba, kad jis labai sunkus. Prisisegti ženkliuką „Kirpėjas-stilistas Tadas“ – taip pat žaidimo dalis: kad viskas būtų, kaip turi būti. Kad rimtai atrodytų.

Klientė sodinama į krėslą. Tadui vėl reikia segti – šįkart skraistę.

Tadas dirbo labai atsakingai
Tadas dirbo labai atsakingai

Painiava: kaip užsisega šis daiktas? Andželika kantriai aiškina. Kaip ir dera kirpėjui, pirmiausia į rankas imamos žirklės: pakirpo galiukus.

Ar Andželikai nebuvo baisoka, kai Tadas pradėjo kirpti? „Ko bijoti? Pati sugalvojau, pati išprovokavau žmones šiai atrakcijai, tai lai jau būna, kaip būna. Klientas turi pasitikėti savo kirpėju, ir ne kitaip“, – juokauja profesionalė.

Apdovanojimas už darbą
Apdovanojimas už darbą

Darbui pasitelkiamos visos įmanomos priemonės. Tado rankose švysčioja žnyplės ir fenai. Vaikinas velia, šiaušia, purškia laką – įsijautęs dirba kaip tikras virtuozas. Sruogą susuka atvirkščiai – Andželika atsuka atgal. „Vaidilutės“ kolektyvas stebi procesą – visi laukia rezultato.

Klientė patenkinta kirpėjo-stilisto darbo rezultatu
Klientė patenkinta kirpėjo-stilisto darbo rezultatu

Rezultatas – puikus. Proginė šukuosena (na, beveik proginė) pagaliau baigta. Tadas didžiuojasi savo darbu: pavyko. Tiesa, lengva nebuvo. Pagaliau ateina supratimas, kad kirpėjo amatas – tai ištisas menas, supliusuotas su kirpimo ir šukavimo technikos žiniomis. Reikalaujantis begalinio įgudimo. Vien laikyti rankoje žirkles neužtenka: reikia mokėti, kaip jas laikyti.

Kaip viskas baigėsi?

Nesibaigė. Andželika patenkinta, kad pirmasis blynas neprisvilo, kad visiems buvo linksma, smagu ir įdomu. Vedama žemaitiško užsispyrimo, tokius konkursus kirpėja-stilistė ketina paversti tradiciniais.

Ištikimo kliento prizą atsiima V. Lukšaitė
Ištikimo kliento prizą atsiima V. Lukšaitė

„Ne tik dėl smagumo. Noriu, kad žmonės pabandytų patys ir suprastų, jog kirpėjo amatas – tai ištisas menas, supliusuotas su kirpimo ir šukavimo technikos žiniomis. Reikalaujantis begalinio įgudimo. Vien laikyti rankoje žirkles neužtenka: reikia mokėti, kaip jas laikyti“, – teigia Andželika.

Naujasis Ukmergės kirpėjas-stilistas T. Karvelis buvo apdovanotas: jam įteikta balto molio taurė su įrašu ir plaukų priežiūros priemonių rinkinys. Taurę gavo ir V. Lukšaitė, taip pat labai norėjusi dalyvauti konkurse – bet diena sutapo su draugų vestuvėmis. Dovaną Andželika paruošė ir T. Balžekui, kuriam yra labai dėkinga už savo sumanymo įamžinimą fotografijose.

Rasa Jakiūnaitė

Žurnalo VILKMERGE.LT medžiaga

Žurnalo puslapiai:

1415

Ankstesnis straipsnisUkmergės raj. Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja: Užmirštos grėsmės
Kitas straipsnisLapkričio mėnesio šilumos ir karšto vandens kainos

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia