Pradžia Verslas Ukmergės verslas Pareigingi Ukmergės miesto ir rajono gyventojai laiku sumokėjo per 389 tūkst. žemės...

Pareigingi Ukmergės miesto ir rajono gyventojai laiku sumokėjo per 389 tūkst. žemės mokesčio

3128
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet Vilniaus apskrities gyventojai ir įmonės į savivaldybių biudžetus sumokėjo daugiau kaip 7mln. eurų žemės mokesčio (gyventojai sumokėjo apie 5 mln. eurų, įmonės – daugiau kaip 2 mln. eurų).


VMI duomenimis, Ukmergės miesto ir rajono gyventojai bei įmonės sumokėjo daugiau kaip 389 tūkst. eurų (gyventojai – per 353,7 tūkst. eurų, įmonės – per 35,5 tūkst. eurų).
„Skatiname visus užmiršusius ar dėl kitų priežasčių negalėjusius laiku sumokėti žemės mokesčio, suskubti tai padaryti, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, ir pažymi, jog 10 tūkst. mokesčių mokėtojų turinčiame Ukmergės mieste ir rajone tokių mokėtojų šiuo metu dar yra apie 2 tūkst.“.

VMI primena kad sumokėti galima ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose įmokas priimančiose įstaigose. Tai verta padaryti kuo greičiau, nes vėluojantiems skaičiuojami delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną praleistą dieną)“.

Vilniaus AVMI primena, kad mokėtinas sumas už valdomus žemės sklypus gyventojai ir įmonės gali sužinoti prisijungę prie „Mano VMI“ (www.vmi.lt/manovmi), o elektroninio deklaravimo sistemoje adresu deklaravimas.vmi.lt galima rasti žemės mokesčio deklaracijas, kuriose pateikiama išsami informacija apie turimus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą ir kt. Žemės savininkams, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos buvo išsiųstos paštu.

Žemės savininkai, kurie nėra elektroninių VMI paslaugų vartotojai ir paštu negavo žemės mokesčio deklaracijos, turėtų kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių arba paskambinti numeriu 1882 – šiuo telefonu Mokesčių informacijos centro konsultantai teikia išsamią informaciją apie mokėtiną žemės mokestį. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima rasti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

vmi.lt

Ankstesnis straipsnis„Kino knygoje“ filmą kūrė vienintelė ukmergiškė
Kitas straipsnisSusitikime prie „Vilkmergės“ – čia prasideda Knygų Kalėdos!

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia